5 věcí, které muže odrazuje při seznamování se ženami

24. 1. 2019 | Škola vztahů | Jan Šulec

Asi si každá z Vás vzpomene na momenty, kdy zažívala první randění a seznamování. Jediné, co se vám tehdy honilo hlavou, bylo to, abyste se tomu vysněnému skutečně líbila. On je úžasný, sečtělý a hraje hokej! Vaše schůzky podle toho také vypadaly.

Upravené a nabité vzrušením jste hltaly každé jeho slovo a přecházely od letmých doteků k prvnímu polibku, který zažehnul nekonečně zářící pochodeň ve vašem srdci. Bezprostřednost, náboj, vzrušení a chemie.

Zklamání a ochranný krunýř 

Jak už to v životě chodí, s nadšením a euforií přichází vystřízlivění, a první bolesti. Zklamání z nepovedených vztahů se nám postupně dostává pod kůži a ta roztomilá naivita, kterou jsme v mládí překypovali, nám najednou připadá hloupá a nebezpečná. Jak pošetilá jsem byla, když jsem podlehla tomu frajerovi s lišáckým pohledem. Jen mě využil!  Nemůžu už být takhle spontánní a bezbranná, nechci přece další bolest!“

Nepříjemné životní kapitoly, zklamání a bolesti zanechávají výrazné stopy v našem nitru a podvědomě nás formují. Nemusí se jednat pouze o úskalí prvních lásek, ale i opakovaná napomínání od rodičů, systematická a rigidní pravidla škol či tak „potřebná“ doporučení od médií. To vše v nás postupně zabíjí naši přirozenou hravost, bezprostřednost a vnímání světa emocí lásky. Místo toho mnohdy jedeme plnou parou vpřed na vlně racionalizace, logiky a hledání vhodných dílků do skládačky konvencí.  Myslím si, že jednou z oblastí, kde se tento „lidský fenomén“ projevuje obzvlášť, je právě seznamování s protějškem.

 

Dnes se zaměřím na to, co odrazuje muže při seznamování se ženami. Má úvodní slova by měla posloužit jako určitá brána k pochopení, že příliš mnoho rozumu, taktiky a logiky napáchá mnohem více škody, než lehká dávka naivity, idealismu a upřímnosti.

Přílišná logika a racionalita

K vám ženám prostě patří krása, hravost a taková ta decentní špetka sexuálního koření, které dotváří kompletní směs pocitů, jenž při seznamování my muži milujeme. Zkuste zapomenout na to, jestli ten uhrančivý pohled zneužívá Váš protějšek i k vábení mladé servírky, či zda je to typ, který při vyslovení „rodina“ hází zpátečku. Nechtějte po muži zpověď pro vaše lustrační účely, podle nichž byste měla zjistit, zda „ublíží“ či „ne.Jděte si první schůzky užít, jako když Vám bylo 16!  

Jsem si jistý, že každá žena v sobě nosí pomyslný radar, který rozsvítí výstražnou červenou, jakmile vycítí, že tady něco nehraje. Než abyste se snažily o umělé budování důvěry sérií ubezpečovacích otázek, nechte randění přirozeně plynout. Fajn chlapa jinak dost možná odradíte a ti druzí Vám odkývou všecko, aby dosáhli svého. Dejte proto raději na svou intuici, té můžete věřit!

Obava být sexy

Muži jsou vizuálně zaměření. A ano, muži jsou na sex! Není to zákonitě známka toho, že jsme „sobecká hovada“, ani to, že jste pro nás pouze trofeje ke krmení ega. Dokonce není vyloučeno, že chceme prostě fajn ženskou, se kterou rádi pojedeme o víkendu na výlet a postupně budeme budovat něco „skutečného.“ Jen tím chci říct, že v seznamování prostě chemie být musí! A takový ten lehce jiskrný pohled muže, kterému je kombinace vašich dobře padnoucích šatů s příjemnou vůní očividně po chuti, není ničím, co by vás mělo odradit. Nebojte se být atraktivní a nepřecházejte do racionální rezistence otázkami, zda skutečně hledá vážný vztah, a nejde mu jen o sex. Blokujete pak v sobě přirozené proudění sexuální energie, která je při prvních schůzkách zásadní.

Umělá snaha o navýšení vlastní hodnoty

Co muž považuje za krajně protivné při seznamování, je křečovitá snaha ženy o zvýšení vlastní hodnoty. Nejčastěji se projevuje tím, že má tendenci neustále zdůrazňovat, jak je muži obletována, kdo všechno ji zve na kávu a že je vlastně velké štěstí být s ní na rande. Zdravě sebevědomá žena nemá zapotřebí prezentovat zástupy svých obdivovatelů, protože ví, že její skutečná síla a atraktivita vyplývá z ní samotné, a ne z houfu údajných ctitelů. Obecně přehnaná snaha o vytvoření dojmu dokonalosti, bezchybnosti a absolutní soběstačnosti vzbuzuje v mužích smíšené pocity. Žena si může dovolit něco neumět či nezvládnout, a pokud se ještě dokáže roztomile pousmát nad vlastní nedokonalostí, v muži zažehne plamínek ochránce, který je mu přirozený a velmi příjemný.

Opatrně o svých zklamáních 

Rozhodně nepatřím k těm, kteří zdůrazňují, že zmínky o bývalých partnerech na prvních schůzkách by měly být naprosté tabu. Nemyslím si to, a naopak pro uvolněné a přirozené plynutí konverzace netřeba hlídat každé slovo či téma. Na druhou stranu vnímám jisté hranice, za které by žena neměla zacházet. Nevyprávějte na prvním rande o tom, jak vám Vaši bývalí partneři ublížili, že mužům nedůvěřujete a bojíte se dalších zklamání. Nevytvářejte na muže tlak a nechtějte po něm ujištění, že on je jiný a jeho záměry jsou čisté. Citlivější muž pod tíhou teskných slov mnohdy ztrácí svůj „chlapský tah“, jelikož zvítězí obava z toho, aby i on nebyl tím, kdo ublíží. Nepřenášejte tak hned ze začátku tíhu své minulosti na nového muže a zapracujte na sobě sama. Využijte k tomu například náš koučinkový program: Ukončete samotu a otevřete se novému vztahu. 

Přehnaná vulgarita a drsnost

Netvrdím, že žena musí oplývat slovníkem filmů z dob první republiky, na druhou stranu přehnaná vulgarita a drsnost vám prostě nesluší. Je možné, že se se svým názorem pohybuji na tenkém ledě a dost mužů by nad mým tvrzením mávlo rukou se slovy: “ taky mluvím jak dlaždič“, pak je však otázkou, jaký protějšek k sobě hledáte. Pro mě osobně je jak pěst na oko když pohledná slečna jemných rysů střílí za každým druhým slovem „ty vole“. Mám za to, že skutečná žena by se měla držet určité úrovně a to nejen během prvních schůzek. Drsnosti a vulgarity si muž užije dost v neděli odpoledne na fotbale.

Autor článku

Mgr. Jan Šulec - kouč a mentor

Specializuji se na pomoc těm, kteří prochází náročným rozvodem nebo rozchodem. Jsem také průvodcem pro všechny, které trápí snížené sebevědomí nebo se jim nedaří uzavřít minulost. Pomohu vám s odhalením Emočních rovnic a jejich přeprogramováním.

Celý profil

Věřím, že zdravě sebevědomá žena, která se přijímá ve své přirozenosti, si užije prvních schůzek se vší parádou. Pokud se však nebude některé z Vás nalézání vztahu k sobě dařit, doporučuji online koučinkový program 21 duchovních klíčů k ženské sebelásce  nebo si můžete objednat konzultaci přímo se mnou. Zde je můj profil: Mgr. Jan Šulec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie