6 kroků, jak se stát člověkem vašich snů

4. 2. 2015 | Články a videa, Škola vztahů | Barbora Sedláková

Cítíte stále určitou nespokojenost se sebou samými? Chtěli byste být jiní, ale nevíte pořádně jací? Stále se za něčím ženete a máte pocit, že se ke svému lepšímu já snad ani nepřibližujete? Jak tedy ve svém životě nastolit řád, stanovit si správné cíle, dosáhnout jich a cítit se spokojeně? Následující technika vám v tom pomůže.

Napsala: Barbora Sedláková

Sestavte si tabulku o pěti sloupcích, kdy každému z následujících témat přiřadíte právě jeden sloupec

Jaký chci být

Cvičení se zdá být ohromně jednoduché. Jakmile se nad ním ale začnete zamýšlet, možná zjistíte, jak vzdálení svému vnitřnímu hlasu vlastně jste. Všichni tušíme, co od nás vyžaduje společnost, co bychom měli dělat a co máme chtít. Co ale chceme opravdu? Jací jsme a jací toužíme být? Vážně se naše přání shodují s tím, co nás učili naši rodiče, učitelé, partneři, šéfové…? Zkuste pro jednou názory jiných zahodit a ponořit se na chvilku do svého nitra. Představte si sebe jako ideální osobu. Jak byste ve svých očích chtěli vypadat? Co obdivujete na jiných a vždy jste to chtěli právě tak mít? Jednotlivé vlastnosti a dovednosti si vypište. Pozor jen na to, aby se jednalo o dosažitelné cíle. Přání typu „Chci měřit o 20 centimetrů více” ve vašem seznamu nahraďte na příklad větou „chci mít krásné tělo”.

Proč takový chci být?

Tento bod je velmi důležitý. Proč si vlastně přejete mít následující vlastnosti či dovednosti? Jak byste se cítili, kdybyste je už měli? Jaký by v tom případě byl svět kolem vás? Jak by vám bylo ve vlastním těle a jak by vás vnímalo okolí? U věty „Chci mít krásné tělo” by důvody mohly být například: „Mám víc energie, jsem zdravá, na veřejnosti se cítím sebevědomě, muži se za mnou otáčejí, pořád se směji, mám plnohodnotné vztahy, protože už se nelituji a nezpochybňuji sama sebe. Jsem silná. Jsem pyšná, že jsem to dokázala.” Věty v této kolonce pište vždy v přítomném čase. Představujte si při jejich vypisování, jak se v dané situaci cítíte.

Pokud s urovnáním svého života a stanovením cílů chcete pomoci nebo jen potřebujete kouče, který vás bude motivovat, neváhejte se na mě obrátit, ráda vám s managementem vašeho života pomůžu.

Jak toho dosáhnu?

Zde už se reálně a logicky zamyslete nad tím, jaké kroky byste chtěli podniknout k tomu, abyste svého cíle dosáhli. Pro krásné tělo je to například. „Nebudu jíst po deváté hodině večer. Přihlásím se na kurz tance. Najdu si sport, který mě baví. Budu se stravovat střídmě, zdravě a pravidelně. Přestanu svačit sušenky. Jednou týdně si udělám hodinku jen pro sebe a pro péči o sebe a své tělo.”

Kdo je pro mě vzorem?

Vzory jsou v našem životě velmi důležité. Nechte se svým vzorem v dané oblasti inspirovat a motivovat. Když uvidíte, že někdo jiný už úspěchu dosáhl, budete vědět, že uspět není nemožné. Za vzor si můžete stanovit známou osobnost, kamarádku nebo blízkého, od kterého se v dané oblasti můžete učit. Najděte si motivační obrázky na internetu. Koukejte na videa vašich vzorů nebo se jich přímo zeptejte, jak se dopracovali k tomu, jací dnes jsou.

Nová emoční afirmace

Sestavte si novou emoční afirmaci. Popište ji v přítomném čase tak, jako by už u vás byla pravdou. U našeho příkladu by afirmace zněla například: „Raduji se ze svého nového krásného těla.” Tři po sobě jdoucí dny si teď najděte vždy krátkou chvilku pro sebe, kdy budete na novou rovnici po dobu aspoň jedné minuty myslet. Rovnici si můžete opakovat v duchu nebo nahlas, podle toho, jak vám to bude příjemné. Opakování si můžete spojit například i s příjemným rituálem, jako je zapálení aromatických svíček, dechové cvičení nebo cokoliv, co vás před opakováním příjemně uzemní.

Exekuce

Svůj seznam si pravidelně pročítejte a vždy si určete plány na následující den i týden. Je jen na vás, které kroky ke svým cílům chcete podnikat jako první. Nejtěžší je první krok. Sami uvidíte, že hned, jak začnete, budete sami od sebe chtít více. Pokud budete mít po delší době pocit, že jste se tolik nezlepšili, sedněte si ke své tabulce cílů znovu. U každého řádku si udělejte červený puntík, pokud jste se v této oblasti zhoršili, žlutý, pokud vše zůstalo při starém, a zelenou šipku nahoru, pokud v této oblasti rostete. Uvidíte sami, že vás překvapí spousta zelených šipek. Už jen vědomí toho, kam míříme, nás postupně posouvá správným směrem.

Pokud s urovnáním svého života a stanovením cílů chcete pomoci nebo jen potřebujete kouče, který vás bude motivovat, neváhejte se na mě obrátit, ráda vám s managementem vašeho života pomůžu.

Napsala:

InBarbora-Sedlakova-koucg. Barbora Sedláková 
Působí jako kouč a mentor ve Škole pro ženy a v rámci pražské kliniky PURE CLINIC Praha. Může vám pomoci v oblasti životní nerovnováhy, při nepříjemných myšlenkách a také v oblasti detoxikace těla a mysli. Je certifikovaným koučem pro program „Restart mého života“ a „Ukončete samotu a uvolněte váš vztahový potenciál“ 

Celý profil najdete zde: Ing. Barbora Sedláková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie