Cvičím, dobře jím, ale nehubnu. Co s tím?

17. 11. 2015 | Články a videa, Poradna | Kolektiv autoru

Ve své praxi se setkávám se spoustou klientek, které jsou dlouhodobě frustrované z toho, že pravidelně cvičí, žijí zdravým životním stylem, ale přesto nehubnou. Při pravidelných konzultacích řeším tato témata dnes a denně a proto jsem pro vás dnes vybrala tři dotazy, na které se mě klientky ptají nejčastěji.

Dobrý den,

jím přesně podle stanoveného jídelníčku, který mi předepsal výživový poradce. Váha mi sice klesla o 6 kg, ale jsou to už 2 měsíce, kdy se váha nechce pohnout dolů. Začínám ztrácet motivaci, nerozumím tomu, proč nemůžu dál zhubnout, když se tak moc snažím. Co byste mi prosím poradila?

Helena

Problém může být v přílišném snažení. Nejspíš jste sama sebe dostala do dietního vězení, ze kterého se špatně dostává ven, ale jde to. Není to však jen o správném jídelníčku a pravidelném cvičení. Mnohdy máme uložené hluboko v našem nevědomí určité bloky, které nás můžou chránit a vytvářet tzv. emoční tuk. Toho se nezbavíte jen správnou stravou, ale člověk musí zapracovat především na své psychice a určitých vzorcích chování. Emoční tuk nás může ,,chránit” od bolesti v lásce, od zrady, křivdy, ale zároveň je nebezpečný nejen zdravotně, ale také v tom, že si můžete začít vytvářet svůj ,,vlastní svět”, který se mnohdy těžce otevírá dalším lidem. Doporučila bych proto, abyste v tomto případě zapracovala především na svém vnitřním štěstí, radosti a vnitřním nastavení.

Dobrý den, Lucie,

cvičím několikrát týdně a střídám aerobní cvičení se silovým, ale přesto nehubnu. Jsem už z toho zoufalá, protože mám strach, že když cvičit přestanu, okamžitě půjdou kila nahoru. Cítím se jako v pasti a neustálém kolotoči.

Pavla

Nejdůležitější je, abyste začala cvičit pro radost, protože Vás daný sport baví. Jak jste sama zmínila, dostala jste se do určitého kolotoče a Váš život je momentálně zaplněný strachem. Strachem z toho, že když jednou vynecháte cvičení, kila půjdou okamžitě nahoru. A věřte, že by mohla jít. Ale ne proto, že nepůjdete cvičit, ale proto, že si to nastavíte v hlavě. Vyberte si dva sporty, které Vás nejvíce naplňují. Může to být turistika a chození po horách, jóga, běh, cokoli, co Vám dělá radost a při čem vypnete všechny myšlenky a tenhle sport provozujte maximálně dvakrát týdně. Vyměňte strach za radost.

Dobrý den,

už několik let bojuji s nadváhou, ale jsem máma od dvou dětí a nedaří se mi skloubit stravu pro děti a manžela a pro sebe. Je to pro mě vyloženě stresující a časově náročné. Už jsem zoufalá, protože se necítím dobře a přestávám mít ráda sama sebe.

Petra

V prvé řadě bych přestala bojovat. Pokud se do čehokoli pouštíme v bojové náladě, nikdy to nebude mít ten správný efekt. Prvním krokem je své tělo přijmout a potom na něm začít pracovat. Je také potřeba si uvědomit, že abyste Vy, Vaše děti i manžel byli zdraví a plní energie, měli byste se pustit do změny životního stylu všichni. Jako celek, jako rodina. Věřte mi, že se dá vymyslet a uvařit taková spousta dobrých jídel, která jsou mnohem chutnější, a především zdravější než tučná nezdravá jídla nebo spousta polotovarů, které obsahují obrovské množství soli, ztužených tuků a rafinovaného bílého cukru.

Chcete se nás na cokoliv zeptat?

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie