Hodíme se k sobě? Partnerská kompatibilita od A – Z

28. 6. 2013 | Škola vztahů | Lenka Černá

Jste na začátku nového vztahu a přemýšlíte, jestli se k sobě s novým partnerem hodíte? Anebo hledáte nový vztah a nevíte, podle jakých kritérií vlastně protějšek najít?

Napsala: Lenka Černá 

Možná vás to překvapí, ale existují určitá pravidla, podle kterých lze poznat, zda se k sobě s partnerem hodíte, anebo je váš vztah odsouzen k záhubě. Pojďme se ně podívat!

Hodíme se k sobě – máme společné vize

Chcete oba dva děti, cestovat anebo budovat kariéru? Jaké vize má váš nový partner a jsou shodné s těmi, které máte vy? Pokud máte jít po společné cestě, potřebujete mít jako dvojice shodné vyhlídky. Jinak se vám dříve či později stane, že se vaše cesty rozejdou. Zkuste tedy od druhého hned na začátku nenápadně vyzvědět, jaké má plány do budoucnosti.

Hodíme se k sobě – máme shodnou chemii

Nevadí vám pot druhého, máte ráda jeho kůži a máte chuť se ho neustále dotýkat? Shodná sexuální chemie je jasným znamením, že se k sobě s partnerem hodíte. Kromě toho můžete posoudit, zda máte shodné chutě i v oblasti jídla a také, zda jste přibližně stejné výšky. I to je, dle odborníků, znamením partnerské kompatibility.

Hodíme se k sobě – jsme spolu přirození

S každým člověkem vytváříme specifickou energetickou konstalaci, která je buď plusová, neutrální anebo minusová. S vaším životním partnerem byste se měli určitě cítit v té plusové oblasti. Co je ale důležité, je vaše přirozenost. Přijímá vás ten druhý takovou, jaká jste? Můžete před ním být svá a je to přesně ta podoba, kterou on miluje? Pokud se před druhým musíte přetvařovat a necítíte se s ním v pohodě, jak s ním chcete strávit celý život?

Hodíme se k sobě – prošly první tři vteřiny

Náš mozek je mocný nástroj, který je například schopen během zlomku vteřiny rozpoznat člověka, kterého jsme dlouho neviděli. Na základě očního vjemu takzvaně “indexuje” ve své obrovské databázi, až vám zašle jméno toho, kterého jste potkali. Stejně tak to swfunguje v oblasti partnerské kompatibility – když potkáme nového partnera, náš mozek začne hodnotit, zda se k nám daný hodí z hlediska našeho vztahového emočního naprogramování. Pokud zde objeví více než 70% shodných zápisů, zašle vám příjemný pocit.

Hodíme se k sobě – máme shodné zájmy

Víte, proč se tak rádi potkáváte s přáteli? Protože máte společné zájmy, že? Neměl by tedy váš životní partner dělat něco, co vás bude po celou dobu vztahu spojovat a zajišťovat zajímavé debaty? Není nic horšího, než když je ve vztahu nuda. Každý si dříve či později půjde po vlastních zájmech a kouzlo prvních měsíců se vytratí. Vaším společným koníčkem může být cokoliv, ať je to sport, kultura, literatura, péče o dům nebo zahradu. Důležité je, zda vás tato činnost maximálně naplňuje.

Hodíme se k sobě – přátelíme se s přáteli

Jak se cítíte ve společnosti jeho přátel? Představil vás, chová se k vám hezky anebo je naopak úplně jiný? A jací jsou jeho přátelé? Nezapomeňte, že vrána k vráně sedá. Když ho budete mezi přáteli pozorovat, uvidíte jej dříve či později v jeho přirozenosti. Že se chová najednou jinak? To nejspíše znamená, že před vámi ukrýval skutečnou podstatu své osobnosti. Tak jak jej vidíte před přáteli – takový bude s vámi za rok, dva.. Stejně tak je dobré vzít nového partnera mezi své přátele a zjistit, zda si s nimi vůbec rozumí. Zdravá zpětná vazba od nich je samozřejmě také potřebná :-)

Hodíme se k sobě – měli jsme skvělou dovolenou

Pokud se chcete rychle dozvědět, zda se k sobě s novou polovičkou hodíte, odjeďte spolu minimálně na 5 dní do zahraničí. Ideálně na vlastní pěst, bez cestovní kanceláře. Je to určitá zátěž na naši psychiku a vy tak dobře poznáte, jak se váš nový partner chová v situaci, která mu nebude příjemná. Navíc zde spolu budete 24 hodin denně a tak váš kontakt bude intenzivní.

Hodíme se k sobě – má hezké rodinné vztahy

Nechte se od nového partnera pozvat do jeho rodiny, i když z toho budete mít poprvé zcela jistě obavy. Poznáte však prostředí, ve kterém vyrůstal a které jej hlavně formovalo z hlediska jeho emočního naprogramování. Sledujte, jakým způsobem se k sobě chovají jeho rodiče, zda jsou k sobě příjemní nebo se hádají. A jak se chovají k němu? Shazují jej, rozmazlují, ignorují ho? Pamatujte si, že podle přístupu našich rodičů se vytváří naše vlastní vzorce chování, které poté aplikujeme v našem životě. A také nás vytvořené emoční nastavení určitým způsobem formuje – pokud nás doma ponižovali, jaké budeme mít sebevědomí?

Hodíme se k sobě – smějeme se spolu

Smějete se rádi? Samozřejmě, já také! A chcete prožít život s člověkem, který má trapný humor anebo vás prostě neumí rozesmát? Určitě ne. Hledejte si člověka, se kterým máte tendenci se neustále “pochechtávat” a jen když slyšíte jeho hlas v telefonu, usmíváte. Smích a humor bude po celý život kořením vašeho vztahu a je jasným znamením, že k sobě s tím druhým patříte. Nenechte jej poté jen ze vztahu odvát pod tíhou každodenních povinností a starostí..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie