Hubněte hlavou už dnes

5. 5. 2015 | Články a videa, Škola zdraví | Barbora Sedláková

Rádi byste zhubli, ale nedaří se Vám to? I když se vždy znovu snažíte, nevydržíte žádnou dietu? Připadáte si tlustí a oškliví? Nenávidíte své tělo?

Napsala: Barbora Sedláková

Představte si před sebou krásnou štíhlou ženu s nádhernou figurou, krásnou pletí a vyzařující energií. Představte si, že by si tato žena začala pravidelně každý den několikrát opakovat následující věty. „Jsem tlustá a ošklivá. Mám špeky. Mám velký zadek a tlustá stehna. Nenávidím svoje tělo. Zase jsem přibrala. Když nezhubnu, nebudu pro muže přitažlivá a najde si jinou. Doufám, že se na mě nikdo nedívá.” Nebo by si pravidelně opakovala věty typu. „Jen se kouknu na jídlo a už tloustnu. Určitě jsem zase přibrala.” Myslete na tuto ženu a představte si, jak taková dáma bude po roce takovéhoto mluvení k sobě sama vypadat. Jaké bude mít tělo? Jakou pleť? Kolik bude mít energie? Bude šťastná ve vztahu, v zaměstnání? Bude mít hodně přátel?

Naše mysl hraje v procesu hubnutí nesmírně důležitou roli. Na co myslíme a co si představujeme, tam posíláme naši energii. Kam jde energie, to se nám v životě zhmotňuje. Chcete-li opravdu trvale zhubnout, začněte nejen u těla, ale především u své hlavy. Objevte svá emoční nastavení, která v sobě nosíte a která jsou spojená s hubnutím, vzhledem a jídlem, a naučte se je otáčet. A především začněte znovu snít a přemýšlet o sobě pozitivně.

Nejdůležitější je zaměřit své myšlení na Váš kýžený cíl a ztotožnit se s ním. Zní to jednoduše, ale není tomu vždy tak. Pomoci vám může zkušený kouč nebo mentor. Chcete-li zkusit práci s motivovaností sami, pomůže vám na příklad následující cvičení.

1) Ztotožněte se se svým cílem už dnes

Konejte tak, jako byste svou vysněnou postavu už měli. Je velmi důležité být si jistý tím, že se vaše přání uskutečňuje už právě tímto okamžikem. Ne zítra, ne pozítří, ne od pondělí nebo od příštího měsíce. Pokud svůj cíl posunete v myšlenkách do budoucnosti, zůstane pro vás budoucností i jeho naplnění. Chovejte se proto tak, jako byste už svého cíle dosáhli. Chovejte se tak, jako byste už měli své vysněné krásné a štíhlé tělo. Nečekejte na to, až dopnete šaty z maturitního plesu nebo džíny, co jste nosili na vysoké. Ne. Chovejte se jako štíhlí už dnes. Možná se vám to zdá zprvu zvláštní, ale pravdou je, že čekání odsouvá naše přání a cíle do budoucna. V podstatě našemu tělu říká. „Dnes ještě nehubni, to až zítra budeš hubené. Štíhlé budeš, až ty šaty dopneš.” Tím, že se budeme chovat jako štíhlí, bereme našemu mozku sílu pochybností. Kdykoliv se vás hlava bude snažit přesvědčit, že své vysněné postavy nedosáhnete, vy jí zpět pošlete svou nově nabytou radost ze života, energii a hravost, kterou díky svému novému chování zažíváte. Emoce se tak stanou nesrovnatelně silnějšími, než logické argumenty vašeho mozku, který se změně z bezpečnostních důvodů prostě často brání.

Když se považujete za atraktivní, vnímá vás jako atraktivní i vaše okolí. Pokud se cítíte být štíhlí, vaše tělo se tomuto faktu přizpůsobí a budou vás za štíhlé považovat i ostatní. Nečekejte s radostí ze života a čímkoliv, co vás láká, až budete štíhlí. Žijte jako štíhlí už teď a vaše tělo se stavu vaší mysli velmi rychle přizpůsobí.

Baru_3

Ing. Barbora Sedláková

Působí jako kouč a mentor ve Škole pro Ženy a v rámci pražské a brněnské kliniky PURE CLINIC. Může Vám pomoci v oblasti životní nerovnováhy, při nepříjemných myšlenkách a také v oblasti detoxikace těla a mysli. Je certifikovaným koučem pro program „Zbavte se strachu, úzkostí a uvolněte Váš vnitřní potenciál“ a „Hubněte s hlavou“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie