Lahůdky pro horké letní měsíce

19. 7. 2015 | Články a videa, Škola zdraví | Kolektiv autoru

Léto máme v plném proudu a teploty nám šplhají hodně vysoko. Spousta lidí ztrácí přes den chuť k jídlu, ale za to večer se dveře ledničky otevírají hodně často :-). Vedra nás jen tak neopustí, proto je dobré vědět, jak se i v těchto měsících stravovat a jak si udržet pitný režim.

Ať už léto strávíte kdekoli, je důležité, abyste svůj organismus nezatížili, ale naopak mu odlehčili a dodali vše potřebné, co mu v tak horkých letních dnech chybí.

Dopřejte si melounu, co hrdlo ráčí

Meloun patří k létu úplně stejně jako slunce a voda. Když se do něho zakousnete, tak budou jásat nejen vaše chuťové buňky, ale také celé vaše tělo.  Meloun je složen z 90 % z vody a ve zbytku obsahuje spoustu vitaminů skupiny B a vitamin C, který potřebujeme pro celkovou kondici a také pro povzbuzení imunity. Meloun je také zdrojem antioxidantů, které pomáhají našemu tělu odbourat toxické látky a pomáhají celkové obranyschopnosti organismu.

Vyzkoušejte jednodenní očistu, která se bude skládat v neomezené konzumaci melounu. Je zásaditý a jak už asi všichni víte, většina zdravotních problémů souvisí s překyselením organismu. Neznamená to však, že se večer před tím a ráno potom nacpete nezdravým jídlem. Chce to lehkou stravu a v den očisty si naplánujte klid a relax. Já tuto očistu provádím několikrát ročně, především v letních měsících, a má to na mé tělo úžasný vliv.

Hydratujte své tělo

Kromě melounu, který vám krásně tělo hydratuje, je samozřejmě nejdůležitější pitný režim. Voda je prostě život a aby vaše tělo vypadalo krásně živé a hydratované, musíte mu vodu dodat. Je však důležité pít malé doušky po celý den. Pokud si večer vzpomenete, že jste celý den nic nepili a snažíte se to dohnat litrem na ex, nemá to význam. Tělo takto přijatou vodu neumí vyžít a naopak to zatěžuje ledviny. Osvěžte si vodu citrónem, mátou nebo okurkou a můžete si vykouzlit skvělé domácí limonády, které jsou bez cukru a přidaných éček.

Vyzkoušejte raw stravu

Kdy jindy než v létě je příležitost vyzkoušet si alespoň na pár dní raw stravu. To znamená tepelně ani chemicky neupravenou nad 42 stupňů. Konzumujte neomezené množství sezónního ovoce a zeleniny. Zkoušejte nejrůznější druhy fresh džusů nebo smoothies. Moje nejoblíbenější je složené z banánu, pomeranče, jahod a borůvek. Mňam :-).

Přemýšlejte

Horké letní měsíce nás svádí na koupaliště, k řece, k rybníkům. Na takových místech však najdete většinou jen stánky s nezdravým a smaženým občerstvením. Proto krabičkujte a nachystejte si s sebou spoustu ovoce, zeleniny nebo opečené kuřecí maso. Budete se aspoň cítit lehce a v plavkách nebudete mít nafouklé bříško.

 

Chcete se nás na cokoliv zeptat?

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie