Jak souvisí hubnutí s naším sebevědomím?

4. 6. 2013 | Poradna | Lenka Černá

Jak souvisí naše sebevědomí s neschopností zhubnout? Ženy se často potýkají s kily navíc, dlouhou dobu se snaží dodržovat jídelníček, pravidelně cvičí, ale nadbytečná kila nejdou dolů. Jak tedy psychika a sebevědomí souvisí s hubnutím?

Když se lidí zeptám, kde začíná proces hubnutí v jejich těle, většinou je napadají ústa nebo jejich žaludek. Málokdo si však uvědomuje, že je to právě náš mozek a naše psychika, která je rozhodující v procesu hubnutí a změny na zdravý životní styl. To v naší hlavě se rozhodujeme, zda půjdeme cvičit anebo budeme ležet u televize. A právě díky naší psychice hubnutí a všechny náročné změny nejsme schopné ustát. Naše motivace, radost z dosažených výsledků, schopnost být asertivní při nabídce dezertu.. to vše je otázkou naší psychiky, souhlasíte?

Právě z toho důvodu je naše psychická kondice při hubnutí a změně životního stylu tak důležitá. Sebevědomí jde s naší pohodou v ruku v ruce, protože je alfou omegou našeho dobrého pocitu od rána do večera. Pokud se tedy máme rády, umíme se podporovat, netýrat své tělo nad míru jeho možností a také máme zdravou motivaci pro hubnutí, může se nám cesta za vysněnou váhou i zdravím podařit.

Dalším aspektem, který je z hlediska sebevědomí a našeho hubnutí důležitý, je takzvaný emoční tuk. Co to znamená? Tuk je od pradávna skvělý izolant, který chrání naše tělo od vnějších vlivů, jako je například zima. Bohužel ale funguje i jako psychický izolant, který chrání naše emoce. Pokud jsme tedy prožily emoční ublížení v dětství, trápily jsme se v partnerských vztazích anebo máme pořád z něčeho strach, naše tělo se může automaticky proti takovým emočním vlivům obalovat.

Pokud se vám tedy nedaří dlouhodobě zhubnout, i když dodržujete životosprávu a zdravě se hýbete, zkuste se zaměřit na vaše emoce a jejich původ. Možná zjistíte, že jste si v minulosti prožila určité bolestivé situace, díky kterým máte podvědomé emoční bloky. Ty je potřeba zjistit a odstranit. To se vám může podařit se zkušeným koučem, který je pro práci s emočním nastavením certifikovaný.

Jeden komentář: “Jak souvisí hubnutí s naším sebevědomím?”

  1. Lucy napsal:

    Mila Lenka,

    dnes som prvykrat navstivila Vasu stranku a musim povedat, ze je vyborna, rovnako ako aj tento clanok. Sama mam skusenosti s tym, ze emocny tuk a strach vedia cloveka zabrzdit na mesiace aj roky. Tento rok som to vsak konecne uspesne zvladla a som na seba hrda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie