Kokosový olej a jeho hojivé účinky

25. 11. 2018 | Články a videa, Škola zdraví | Redakce

O zázračných superpotravinách se toho už napsalo mnoho. Jednou z těchto potravin je i kokosový olej. Vděčíme mu třeba například za jeho léčebné složky, které obsahuje. Nebo za to, jak krásně přirozeně voní.

Pojďme se spolu podívat na to, jak nám může být kokosový olej ku prospěchu.

Hned pro začátek je dobré zdůraznit, že kokosový olej je nejlepší zakoupit za studena lisovaný a nejlépe v BIO formě. Používá se zevnitř i vně.

Co tak zázračného kokosový olej obsahuje?

Obsahuje hlavně vitaminy B1, B2, B6, B3 a vitamín C, které jsou důležité pro regeneraci a správné fungování organismu. Ukrývá v sobě i zdraví prospěšné tuky, tím zlepšuje hladinu cholesterolu v těle. A hlavně je v oleji obsažená i kyselina laurová, která se vyznačuje tím, že jí tělo dokáže výborně využít jako obranu před škodlivými mikroorganismy. Právě tato kyselina je zásadní složka, kterou naše tělo přetvoří na látku zvanou monolaurin, která následně dokáže zlikvidovat patogeny jako jsou viry, bakterie a houby.

Na co všechno se dá tedy kokosový olej použít?

KOŽNÍ PROBLÉMY

Zlepšuje a chrání pokožku všeobecně. Avšak, výborně se kokosový olej osvědčuje jako lék na klasické opary ve všech fázích nemoci.To díky jeho hojivým látkám.

Pokud trpíte suchou kůži na rukách a kolem nehtů, tak výborným prostředkem na zvláčnění je právě kokosový olej.

VLASY, ZUBY A PLEŤ

Když si vmasírujete nepatrné množství kokosového oleje do konečků právě umytých vlasů, budou vaše vlasy krásné lesklé, jemné a hlavně vyživené.

Olej působí perfektně i na bělení zubů. Stačí si na prst nanést malé množství velikosti zrnka rýže a poté plynule prstem přejíždět od zubu k zubu. Za pár týdnů se dostaví bělící efekt.

Výborné je použití kokosového oleje ihned po vykoupání na ještě trochu vlhké tělo. Nejen, že krásně voníte, ale vaše pokožka je hladká jako samet.

KOKOSOVÝ OLEJ V KUCHYNI

Olej je výborný na pečení dobrých sladkých pokrmů. Na smažení, třeba takových lívanečků nebo palačinek. A ač se to nezdá, tak spousta lidí ho využívá i k přípravě vaječné omelety.

ŽENSKÉ OBTÍŽE

Některé ženy trápí častý výskyt mykóz. V okamžiku, kdy vás tyto problémy začnou zase sužovat, použijte jako první pomoc kokosový olej. Zmírňuje nepříjemné projevy jako je pálení a svědění.

DĚTI

Tato superpotravina je vhodná i pro ty nejmenší. Už kojencům můžete potírat tělíčka kokosovým olejem. Nebo použít olej na očistu zadečku. Skvělý je i proti opruzeninám. Když dítě bodne hmyz, kokosový olej je také dobrý zachránce. Nebo když venku pálí příliš sluníčko, můžete svého potomka ochránit před nežádoucím UV zářením právě pomocí oleje.

Dámy, až budete příště zase přemýšlet jaké velké sumy utratíte za různé zázračné šampony, masky, mastičky a oleje, zkuste nejdříve kokosový olej s jeho účinky. A opravdu pocítíte ten rozdíl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie