Ledové královny – 1. díl

19. 8. 2019 | Články a videa, Škola vztahů | Jan Šulec

Ledové královny jsou často velmi krásné, úspěšné a na první pohled sebevědomé. Řekli byste si, že jim vlastně nic nechybí. Jejich výraz je pevný, a postoj vzpřímený. Jsou silné.  Jsou však šťastné? Mají zdravý partnerský vztah?  Proč se jim vlastně tak říká?

V následujících článcích Vám představím jednotlivé „typy ledových královen“ a to s ohledem na rodinné prostředí, v němž vyrůstaly, který je právě do tohoto dnes již celkem zprofanovaného označení zformovalo.

Otec totálně selhal

První „typ ledové královny“ se postupně formuje v nitru mladé dívky jejíž táta v otcovské i partnerské roli naprosto selhal. Ať byl alkoholik, násilník či gambler, dcera jej má spojeného především s emocemi zklamání a strachu, místo žádoucí a natolik potřebné otcovské opory a lásky.

Směsici negativních emocí prožívala i matka budoucí ledové královny, mnohdy pod vlivem manipulátorských a násilnických tendencí. Tyto emoce malá holčička nasávala v naprosto ryzí podobě, tudíž v sobě kromě vlastních zklamání nese právě matčinu bolest.

Dívky, které prožijí dětství s takovým otcem získávají pocit, že za každou cenu musí být soběstačné, nezávislé a silné, aby s nimi nikdy nebylo jednáno tak, jak s jejich matkou. Toto přesvědčení se ještě prohloubí v okamžiku, kdy prožijí svůj první partnerský vztah v podobném duchu. Zklamání a bolest vedou k vytváření zatvrzelosti, silné emoční krusty a zároveň zažehnutí vnitřního motoru samostatnosti a nezávislosti.

V hluboké vrstvě podvědomí ženy jsou zapsány „životní pravdy“, které ji nedovolí otevřít se zdravému partnerskému vztahu. V jejím okolí se buď objevují sice silně atraktivní a maskulinní muži, kteří však mají ve výsledku pouze potvrdit vztahové nastavení o násilnických manipulátorech, či naopak ti slabí, kteří v ženě nejsou schopni zažehnout pochodeň vášně.

V jednom i druhém případě nakonec žena zůstává vlastně sama bez tolik toužebné možnosti opřít se a vědomě oddat svému partnerovi.

Tyto a řadu obdobných emočních rovnic v sobě nesou takto zraněné ženy, které s každým dalším zklamáním nabývají dojmu, že „kvalitní muži vymřeli.“

Táta byl alkoholik 

Z otce jsem měla strach.

S mámou jsme se děsily, až táta přijde domů.

Táta totálně selhal.

Táta mámu udeřil.

Za tátu jsem se styděla.

Muži jsou k ničemu.

Muži jsou přítěž.

Kvalitní muži však nevymřeli, jen vnitřní nastavení ledové královny nedokáže tyto muže rozpoznat nebo ocenit!

Jak z toho ven?

  1. Změnit emoční naprogramování. Tak jako došlo k vtisknutí domnělých pravd o parterech do podvědomí díky otci a dalšímu potvrzování skrze jednotlivé partnery, lze tyto vnitřní neduhy postupnou prací vyléčit. Základem je terapeutická práce, díky niž „ledová královna“ příčinu svých partnerských kotrmelců na vědomé úrovni pochopí a pojmenuje.
  2. Následuje samotná léčba vztahového nastavení díky práci s emočními rovnicemi. Zásadní je uzdravení náhledu na otce a muže celkově.
  3. Rozpouštění emoční krusty v energetické oblasti srdce (energetická cvičení, melodie, meditace)
  4. Zjemňování a rozvíjení ženského principu v činnostech, které jsou ženě příjemné – hudba, tanec (dovolit si nechat vést mužem), kreativita, jin jóga, masáže

Autor článku

Mgr. Jan Šulec - kouč a mentor

Specializuji se na pomoc těm, kteří prochází náročným rozvodem nebo rozchodem. Jsem také průvodcem pro všechny, které trápí snížené sebevědomí nebo se jim nedaří uzavřít minulost. Pomohu vám s odhalením Emočních rovnic a jejich přeprogramováním.

Celý profil

Postupným rozpouštěním emoční krusty a uzdravením podvědomého náhledu na muže nám emoční královna roztává, aniž by se nutně musela vzdát svých předností (akčnost, profesní úspěch, podnikavost, preciznost). Potkává již muže, kteří jsou pevní ale zároveň jemní tak, aby se o ně mohla opřít a současně cítila vzájemné emoční propojení a sexuální náboj.

Chcete na sobě zapracovat? Můžete se mnou absolvovat koučinkový program zaměřený na vztahové naprogramování. Zde je více informací: Odhalte své vztahové naprogramování…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie