Jak mluvit s partnerem o sexu?

31. 8. 2014 | Škola vztahů | Jana Zittová

Umíte říct svému partnerovi, po čem skutečně toužíte? Jak se při tom cítíte? Stydíte se a připadáte si divně? Hledáte správná slova a načasování, abyste se svým přáním nedotkli partnera nebo ho nevystrašili svými představami?

Napsala: Bc. Jana Zittová

Nebo si to raději necháte pro sebe? Ovládáte erotickou komunikaci? Mnozí z vás dokážete sdělit v intimních chvílích, po čem toužíte, ovšem leckde je to stále tabu! 

Ano, je spousta otázek, které si pokládáte, a nevíte si rady, jak komunikovat v tématu vaší sexuality. Dáte mi určitě za pravdu, že sex je nedílnou součástí vztahu. Erotická komunikace je velice důležitá, stejně jako samotný akt milování. Je důležité začít o tom mluvit. Pokud neřeknete svému partnerovi, po čem toužíte, jak to má vytušit? Dejte pozor na náznaky vašich přání, které partnerovi vysíláte. Jen náznaky nestačí! Mohlo by to být špatně pochopeno. Otevřenost, upřímnost a správné pojmenování vás sblíží. Zkuste to! 

Jaké výrazy o sexu jsme slýchávali v dětství?

V naší společnosti zatím neexistuje recept ani strategie správného předávání těchto informací již od útlého věku. Jen si vzpomeňte, co jste se učili na základní škole. O sexu jste možná slyšeli něco málo v biologii nebo v občanské nauce. Bohužel neexistuje otevřená komunikace o sexualitě ve vzdělávacích institucích, abyste se následně v dospělosti cítili v takových situacích pohodlně. Málokdo má štěstí na otevřené rodiče, kteří se s dětmi baví otevřeně o sexualitě. Mnozí z vás si v dospívání musí poradit sami. Tvoříte si svůj názor a sexuální slovník díky vašim rodičům, kamarádům, z časopisů nebo podle toho, co zaslechnete v médiích a filmech. 

Chcete v sobě probudit jedinečnou ženskou sílu v oblasti vaší sexuality? Přijďte na můj večerní workshop: Esence ženské sexuality 

Erotický rozhovor

Je dobré si uvědomit, že budete-li si chtít s partnerem povídat o sexu, zřejmě se nevyhnete hledání správných slov a výrazů. V erotickém rozhovoru nejde vždy jen o navození vzrušení a přípravy na milování, ale především o pochopení, po čem partner touží. Můžete začít mluvit o pozicích, které máte rádi. Mluvte o svých touhách, fantaziích, o tajných místech na těle. Nestyďte se ukázat citlivé body na těle. Na začátku vztahu, kdy je prvotní zamilovanost, si můžete romanticky promluvit, co jeden k druhému cítíte, o svých pocitech a lásce. V dnešní době se taky hodně mluví o splynutí duší a spiritualitě v oblasti sexuality. 

Romanticky, nebo vulgárně?

Sexuální experimentování a hrátky mají většinou pozitivní vliv na náš život. Může se to týkat fyzických experimentů, ale především slovních hrátek. Výrazy týkající se sexuality se dotýkají niterně vás nebo vašeho partnera. A to tak, že nás buď popudí a my se stáhneme, nebo nás inspirují a otevřou k něčemu novému. Je důležité chtít a mít odvahu o tom mluvit. Každý máme jinou představu a touhy. Sexuální pojmenování může mít širokou škálu, od romantických zdrobnělin, medicínských výrazů až po vulgární slovník. Pro každého to stejné slovo může nést jinou energii. Například správně zvolené sprosté slovo může nabudit erotickou fantazii. Hledejte, která slova můžou navodit váš sexuální apetit. Hrajte si se slovy.

Příklad rozhovoru:Ocásku, můžu se na tobě povozit?“ „Ano, lásko, minule to byla vzrušující jízda.“

„Co by chtěla tvoje „jeskyňka“ dnes vyzkoušet?“ „Najít ta nejtajnější a nejhlubší místa, která ještě nikdo neobjevil.“ :-)

Dovolte si komunikovat o sexu!

Pokud cítíte nedostatky v erotické komunikaci, nezoufejte! Začněte pomalu pojmenovávat, ale první krok je začít! Zajímejte se o to, co má váš partner rád, co se mu líbí. Buďte empatická. Naslouchejte bděle všemu, co a jak říká, věnujte pozornost partnerovi i sobě. Zkuste sebe i vašeho partnera několikrát denně pochválit, ať je to cokoliv. Pokud nebudete o sexu mluvit, je to velké riziko. Váš vztah může spadnout do nudné rutiny. Experimentujte v oblasti erotické komunikace. Otevírejte vaše tabu a začněte pojmenovávat vaše touhy, okoření a zlepší to váš sexuální život.

Chcete v sobě probudit jedinečnou ženskou sílu v oblasti vaší sexuality? Přijďte na můj večerní workshop: Esence ženské sexuality 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie