Podzimní virózy aneb samoléčba těla i ducha

9. 11. 2017 | Články a videa, Škola zdraví | Redakce

Podzim je období viróz a všelijakých moribundusů. I já si nemocí před dvěma týdny prošla, kdy jsem měla rýmu, bolesti v krku, teplotu a nakonec zánět průdušek. A tak přináším pár praktických rad, co pomohlo mně bez antibiotik a paralenů, a jak je možné podobné situace uchopit a pomoci sami sobě tak, abyste respektovali potřeby svého těla i své duše.

Na podzim se naše tělo přirozeně zbavuje uloženého hlenu, který odchází smrkáním, odkašláváním z průdušek apod. V nemoci tomuto očistnému procesu můžeme pomoci a urychlit jej, případně si na podzimní nudle preventivně posvítit. Jak? No třeba využijte sůl na čtyři způsoby!

Propláchněte dutiny solným roztokem

Princip je takový, že skrze nosní dírky propláchnete své dutiny solným roztokem. Ve sklence vody tělesné teploty rozmícháte tak půl lžičky mořské soli. K propláchnutí můžete použít konvičku, kterou běžně dostanete v lékárnách. Pro odvážnější pak postačí lžíce, kdy si jednu nosní dírku zacpete a druhou dírkou ze lžíce pomalu nadechujete vodu do dutin a ihned vyfrknete. Slaná voda má osmotický účinek, a tak pomůže hlen odstranit ze sliznice a zároveň doslova vycucne toxiny.

V době nemoci je ideální proplachovat dutiny i několikrát denně. Úžasné je výplach zařadit jako každodenní ranní rituál, který vás dokonce může zbavit senné rýmy. Kromě hlenu čistí sůl také energetickou rovinu této oblasti, tedy zklidňuje chaotické myšlenky a harmonizuje třetí oko.

Inhalace slaného roztoku

Na průdušky a dolní cesty dýchací je ideální inhalovat slaný roztok. Pomůže vám zvlhčit sliznice, a rychleji se tak zbavit usazených toxinů. Takže hezky hlavu nad horký hrnec, do kterého přidáte alespoň 2 lžíce soli, ručník přes hlavu a hluboký nádech – výdech. Do roztoku můžete přidat i kapku eukalyptu, máty, tea tree nebo směs bylin (já jsem použila směs 21 bylin od Justu).  V době nemoci inhalujte určitě tak 4x denně po dobu 10 minut. Jako bonus musím říci, že se mi po pravidelných inhalacích pročistila i pleť.

Kloktání slanou vodou

Řezání a bolest v krku je opravdu nepříjemná. Od malička mi máma na tyto neduhy míchala solný roztok a musela jsem kloktat, takže si nedělám iluze, že tento domácí „lék“ neznáte. Nicméně opakování je matka moudrosti, a jak sama dobře vím, někdy potřebuji ve správný čas připomenout něco, co sice dobře znám, ale v nejpotřebnější chvíli zapomenu. Hlasový klid a kloktání slaného roztoku mi na krk pomohly vždy nejvíce. Je možné opět přidat nějaký dezinfekční olej, tea tree, eukalyptus nebo bylinnou směs (v mém případě jsem použila pár kapek bylinkové ústní vody opět od Justu, neboť mě touto značkou aktuálně kamarádka zásobuje ;-).

Solný peeling

Pravdou je, že sůl u nás doma spotřebovávám na kila! Kupuji si v bio obchůdku jemnou mořskou sůl za 23 Kč/kg, která je na peeling úžasná. V žádném případě to nezkoušejte s hrubozrnnou solí, mohli byste se poškrábat. Solný peeling si můžete dělat s čistou solí, nebo do ní nakapejte pár kapek oleje jakéhokoliv složení, které vám voní (já jsem použila např. směs bergamotu, citronu a eukalyptu), a na navlhčeném těle se pořádně drhněte tak 15 minut. Solný peeling podporuje lymfu a energizuje naše éterické tělo, které je zodpovědné za naši obranyschopnost a fyzické zdraví. Bonusem vám opět bude krásná vůně vašeho těla, prokrvíte svoji pokožku a zlepší se stav vaší kůže. Některé dámy dokonce zaznamenaly díky každodennímu rituálu úbytek na váze. Peeling lze použít jak v době nemoci, tak jako prevence. A preventivně je úplně nejlepší dopřát si jej třeba v sauně ;-)

Změňte stravu

Určitě jste si u svých zvířecích mazlíčků všimli, že v nemoci nebo po úrazu nechtějí žrát. Je to proto, že tělo spotřebuje na zpracování jídla hodně energie. Tu však v době nemoci potřebujeme na léčení, a ne na zpracování potravy. Proto v době virózy omezte především maso a taky mléčné produkty, které hodně zahleňují. Se zeleninou a ovocem, které jsou pro podzimní období typické, rozhodně nic nezkazíte. A pokud jste odvážnější a volíte jen půst na vodě či bylinkových čajích, určitě své uzdravení kvantově zrychlíte.

KLID!!!

No a samozřejmě mějte na paměti, že každá nemoc nás zastavuje. Možná jste přehlcení myšlenkami, stresem, valíte před sebou své povinnosti a přehnanou zodpovědnost nebo se staráte příliš o druhé a se svou energií neumíte zdravě nakládat. Nemoc vás vede k odpočinku, ve kterém jedině může dojít k uvědomění si nesprávných postojů, které si říkají o změnu a přehodnocení. Pokud si toto neuvědomíte a na běžnou virózu ihned využíváte paraleny, antibiotika nebo růžové pilulky, nebo ji nedej bože přecházíte, vězte, že jen tlumíte příčinu. Napadlo by vás, když vám v autě začne blikat kontrolka, že z ní prostě vyndáte žárovku? No chvilku váš vůz ještě pojede, ale otázkou zůstává, jak dlouho a jak bude zhuntovaný. S naším tělem je to stejné. Bez vyležení se, vypocení a klidu nemohou toxiny z těla odejít a ukládají se v těle, nezdravé postoje zůstávají v mysli. V mládí to možná nevnímáte, ale po padesátce se začnou objevovat vážnější nemoci jako důsledek nerespektování předchozích červených kontrolek. Vězte, že pak už je pozdě litovat toho, že jste sami sobě nedali prioritu. Prioritu před dokonalým fungováním domácnosti, před výdělkem, před výčitkami o vlastní lenosti, před… doplňte sami. Pokud je to jen trochu možné, dejte si prioritu hned. Když se skutečně chce, tak to jde. Vše ostatní počká, až vám bude lépe ;-)

Je vaše imunita oslabená a potřebujete ji podpořit? Využijte unikátní program kombinace koučinku, energetické práce a reflexní terapie: Zbavte se strachů a úzkostí! Zjistíme společně příčinu, která stojí za nedostatkem vaší energie, naučíte se pracovat se svou energií a celý proces podpoříme reflexní masáží a prací s tělem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie