Práce jako obraz vaší sebelásky

6. 7. 2015 | Články a videa, Škola byznysu | Barbora Sedláková

Práce. Místo, kde trávíte většinu svých všedních dní. Místo, kde přicházíte do interakce s druhými. Místo, kde se vám propisují vzorce chování nasbírané během celého života. Místo, kde se chcete cítit naplnění, kde chcete uplatnit a rozvíjet svůj talent, kreativitu i intelekt. Místo, kde chcete být užiteční a být za vaši snahu ocenění.

Napsala: Barbora Sedláková

Místo, které o vás vypovídá víc, než si myslíte.

To, jak na pracovišti vycházíte s kolegy, nadřízenými i podřízenými, to, kolik času prací trávíte, to, jak práci děláte, jakou práci máte, i to, jaký máte plat, vypovídá mnohé o vás samotných. Ať už se v pracovním životě ocitnete v jakékoliv situaci, vždy je jen odrazem vašeho myšlení. Lidé a příležitosti kolem vás vždy zrcadlí to, v co sami věříte, že si zasloužíte. Cest k dosažení vysněné práce a dobrého pocitu v ní je nespočet. Může vám s nimi někdo pomoci nebo se do začátku můžete na svůj svět podívat jinak vy sami.

Jen pokud převezmete zodpovědnost za svůj vlastní život, můžete se cítit sebevědomě. Udělejte si proto konečně pořádek v tom, po čem skutečně toužíte. Jen pokud víte, co chcete, a stanovíte si cíl jasně, můžete jej také dosáhnout. Možná ve svých snech sami nemáte jasno. Odpovězte si proto na následující otázky:

 

Jak by měla vypadat práce vašich snů?

Jak se chcete v práci cítit?

Jaké vztahy chcete mít s lidmi, se kterými spolupracujete?

Jaké je pro vás důležité ocenění?

Jaké činnosti vám jdou lehce a snadno?

U kterých činností ztrácíte pojem o čase?

Co můžete udělat proto, abyste se mohla stát tím, kým chcete být?

Jaké vám dosavadní zkušenosti dávají příležitosti?

Největší talent máte zpravidla na činnosti, které vám jdou samy a snadno. Pokud v některé činnosti oplýváte talentem, máte chuť se v ní rozvíjet a jste při ní nejen mimořádně úspěšná, ale i šťastná. Pokud navíc rozvíjíte svůj talent, poskytujete tak druhým to, co je na vás nejlepší. Jste tak prospěšné nejen sobě, ale také ostatním lidem kolem vás.

Přečtěte si znovu své odpovědi. V jaké práci můžete uplatnit své sny, zkušenosti i vlohy?

Koukněte se na sebe do zrcadla. Několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte a nahlas si aspoň třikrát zopakujte následující věty. „Zasloužím si cítit se ve svém zaměstnání oceněná a radostná. S pokorou přijímám všechny příležitosti ke zlepšení, které do mého života přicházejí.”

Pokud své místo stále neumíte vyhodnotit sami, pomoci vám může zkušený odborník. Máte-li o vysněné změně jasnou představu, a přesto se vám jí stále nedaří dosáhnout, zjistěte více o tom, jak si plnit své cíle a sny efektivně a s radostí nebo se naučte efektivně měnit své negativní emoční nastavení a odbourávat své strachy.

Chcete se nás na cokoliv zeptat?

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie