Příznaky deprese u žen

3. 11. 2016 | Škola zdraví | Lenka Černá

V dnešní době je deprese obrovským fenoménem, ve kterém je někdy těžké se zorientovat. Lékaři tvrdí, že jde o klasickou nemoc, kterou je dobré léčit pomocí léků. Já se však na základě mé praxe přikláním k tomu, že deprese je pouhým následkem nerespektování našich tužeb.

A přirozeným vyústěním naší nespokojenosti ve 4 základních oblastech našeho života – ve vztazích, v práci, ve zdraví i v penězích. V dnešním článku bych vám ráda ukázala na hlavní příznaky deprese u žen. Jak se samotnou depresí pracovat, to vám povím ve článku, který právě chystám.

Napsala: Bc. Lenka Černá – vedoucí koučka a mentorka 

Příznak deprese u žen č. 1 – Pesimismus

Máte pocit, že život nemá žádný smysl, neexistuje spravedlnost a je lepší se o nic nesnažit? I to může být příznakem vaší deprese. Lidé často postrádají smysl jejich života a často jej hledají v materiálních hodnotách. Já jsem přesvědčená o tom, že skutečným smyslem života je prožívání radosti v jeho všedních dnech, a také učení se naší duše všemu, co jí posouvá dále a naplňuje. Můžeme jezdit ve drahém voze nebo postavit úžasný dům. Pokud ale neucítíme vnitřní radost, veškeré materiální výdobytky jsou nám k ničemu.

Příznak deprese u žen č. 2 – Snížené sebevědomí

My ženy mnohem více vnímáme, jak se sami se sebou cítíme a zda jsme spokojené i s naší fyzickou stránkou. Pokud je žena dlouhodobě v depresi, nemá k sobě vybudovaný pozitivní vztah, a často také není ochotna se věnovat péči o svůj vzhled. Místo sebelásky poslouchá každý den vnitřního kritika, který ji stahuje do ještě větších depresí.

Příznak deprese u žen č. 3 – Přejídání a pospávání

Když má žena dostatek energie a žije v radosti, automaticky přemýšlí nad jejím jídelníčkem a během dne je aktivní. Dalším z příznaků deprese u žen je naopak zajídání nepříjemných myšlenek, cílené přejídání se a také spánek, i když jej tělo vysloveně nepotřebuje. Ať už se přejídáte nebo často spíte, utíkáte těmito nezdravými berličkami od reality, která je pro vás nepříjemná.

Příznak deprese u žen č. 4 – Asociální chování

Nechce se vám chodit ven, ani mezi přátele. A už vůbec nemáte chuť pouštět se do nových aktivit, potkávat nové lidi. I to může být příznakem vaší deprese. Lidé, kteří se dlouhodobě necítí psychicky dobře, mají tendenci unikat do svého světa a vyhnout se konfrontaci se světem normálním. Přitom, právě sociální kontakty mimo domov mohou při depresích pomoci.

Příznak deprese u žen č. 5 – Sexuální abstinence

Žena, která překypuje životní energií, touží po fyzickém kontaktu a sex je pro ni přirozenou součástí života. Naopak žena, která je v depresi, nemá absolutně žádnou touhu po intimním propojování se. Je to často způsobeno tím, že životní a sexuální energie jsou jako sestry. A někdy ženám v depresi může pomoci konejšivý dotyk, který mohou přijímat i ve formě masáže.

Příznak deprese u žen č. 6 – Extrémní výkyvy nálad 

Jeden den se usmíváte od ucha k uchu, ale druhý den jste na pokraji zhroucení. U žen je sice běžné, že se nám v rámci menstruačního cyklu mění nálady, nesmí však jít o extrémní výkyvy. Pokud tedy cítíte, že jsou vaše výkyvy mimo normál, může to být dalším z příznaků vaší deprese.

Příznak deprese u žen č. 7 – Chronicky nemocné dítě 

Děti jsou naším nejlepším zrcadlem a jejich zdravotní stav jasně ukazuje na to, jestli jsme šťastní či nikoliv. V mé praxi se často setkávám s tím, že když klientka vyřeší své depresivní stavy, má to okamžitý (a pozitivní) dopad na její dítě. Většinou odezní nejen psychická nerovnováha, ale také zdravotní problémy.

Pokud jste u sebe rozpoznala některé z příznaků deprese u žen, je ten správný čas na sobě začít pracovat. Ráda pro vás budu průvodcem na cestě za dobrým pocitem.

Zde je můj profil kouče: Lenka Černá 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie