Proč jsou vlastně muži nevěrní?

19. 10. 2017 | Články a videa, Škola vztahů | Lenka Černá

Podle evoluční teorie jsou muž lovci, kteří jednoduše potřebují získávat kořist. Za dobrý úlovek navíc muž ve skupině získává uznání. A evoluční teorie také říká, že právě díky tomuto „předurčení“ našim mužům způsobuje problém být ve vztahu monogamní.

napsala: Lenka Černá

Jaká je ale realita a skutečné důvody, proč jsou muži nevěrní? Mám pro vás dobrou zprávu. Hoďte všechny evoluční teorie do koše. Pravda je někde jinde a dá se s ní pracovat.

Díky své praxi vztahového kouče dobře vím , že evoluční teorie je jenom výmluva anebo možná i dobrá záminka k tomu, aby si někteří muži lovili, jak chtěli. Mluvila jsem se stovkami mužů a řešila jejich nevěry, milenky a manželky. Ani jeden z nich neuvedl, že to byl prostě přirozený pud podle nějaké teorie. Pojďme se tedy podívat, jaké příčiny nevěry mně muži v mé praxi nejčastěji sdělují.

Důvod #1 – Přestal pro vás být „mačo“ chlap

Jak mi řekl jeden můj klient: „Přestal jsem s ní mít pocit, že jsem skutečný chlap, který ji může chránit“. Byla natolik samostatná, soběstačná, finančně nezávislá a já nabyl pocitu, že už mě vlastně nepotřebuje“. To bývá častým kamenem úrazu. Muž v sobě má skutečně zakořeněno, aby se o svou smečku postaral, a to mu dává pocitu důležitosti. Proto chce většina mužů dobrou práci a úspěch, peníze. Když svou funkci ochránce a zabezpečovatele muž ztratí, je demotivovaný, frustrovaný. A hledá si možnost ochraňování a dokazování své hodnoty někde jinde. Tedy, v náručí někoho jiného.

Důvod #2 – Ztratil pocit prvenství

Muži se někdy v očích žen chovají jako děti a v prvenství tomu tak bezpochyby je. Jak řekla hezky jedna moje klientka: „Mám pocit, že manžel je vlastně moje první dítě“. Když si s ním ale pořídíte skutečné, může se stát, že ztrátu svého prvenství neunese. Vy to sice myslíte dobře a staráte se, kojíte a nespíte, zapomínáte ale na to být nejen matkou, ale i partnerkou. A váš protějšek potřebuje mít stále pocit, že je pro vás důležitý, že vůči němu směrujete pozoronost, stejně jako k vašim dětem. Když tento pocit dlouhodobě ztratí, začne si hledat své prvenství a zájem jinde.

Důvod # 3 – Není s vámi legrace

Ano, muž si rád hraje. Proto ho baví sex, auta, fotbal a vrtačky. A u hraní musí být zábava, kterou chce sdílet. Když se z vás stane nevrlá partnerka, která ho jen komanduje, úkoluje a v teplákách o víkendu jen uklízí… to je ale legrace! Tak si muž hledá legraci a příjemný čas jinde. Nejdřív ve fotbale, potom v autech, ve finále u mladší milenky. Ta se totiž směje, je pro každou legraci a neotravuje ho se sekáním zahrady.

Důvod # 4 – Nebaví ho to s vámi v posteli

Jak si stěžují mnozí moji klienti: „Mám pocit, že manželka je moje spíš sestra. Spí v pyžamu, na sex nemá kvůli všem starostem, bolestem a kojení náladu. A tak jsem roky dolézal a prosil. Po pár letech mě to už ale přestalo bavit a našel jsem si někoho jiného“. Prakticky každý muž, který se mnou řešil svůj intimní život, si stěžoval, že na sex s ním nemá partnerka chuť a odpírá mu. Je logické, že začne muž pomýšlet na sex mimo domov.

Důvod # 5 – Má nízké sebevědomí

Když má nízké sebevědomí žena, vyjídá se do obrovských rozměrů, nakupuje si padesátý pár bot anebo chodí na plastiky. Když si nevěří muž, dokazuje si alespoň trochu svou hodnotu u vydělávání peněz, při nákupech výrazných aut anebo počtem získaných žen. Určitě se mnou budete souhlasit, že jsou lepší ty první dvě první varianty. Když už nízké sebevědomí, ať si jej muž kompenzuje vyděláváním, než sexem jinde, že? Bohužel, třetí varianta neustálého vyhledávání sexuálních partnerek, je nejčastější.

 

Jak zabránit nevěře? Zde jsou praktické tipy…

1. Můžete být samostatná, ale naučte se být i ženou. Pokud fungujete na 150%, zkuste snížit svojí „vrtuli“ a buďte více holkou, co někdy potřebuje jeho pomoc.

2. Dávejte svému protějšku pocitu důležitosti a chvalte ho. Pokud jste po porodu nebo jste plně vytížená máma, alespoň jednou týdně zkuste být nejen matkou, ale i partnerkou a věnujte se pouze vašemu vztahu, pohodě.

3. Hledejte s partnerem momenty, kdy se oba dva budete bavit. Smích je skvělé afrodisiakum a do života patří. I vy sama byste měla být ve vašem společném životě spokojená, tak udělejte maximum proto, aby se radost z vašeho vztahu nevytratila.

4. Když nebudete matka roku a pracovník týdne, budete mít možná více kapacity i chuti na kvalitní sex. Zkuste v něm být někdy inovativní a odložte flanelové pyžamo. Já vím, je pohodlné, ale..

5. Pokud to bude možné, ukažte svému muži, že jeho sebevědomí není zdravé. Pomozte ho nasměrovat a když to nepůjde, ať se sebou něco udělá pomocí odborníka, kouče. Nejste zase spasitelka, která za ním bude i při jeho nevěrách stát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie