Psychosomatika při vzniku kvasinkové infekce

16. 7. 2015 | Články a videa, Škola zdraví | Barbora Sedláková

V článku Strašák jménem kvasinková infekce jste se dočetli o tom, co je to vaginální mykóza, jaké jsou její příznaky a jak jí předcházet i jak ji šetrně léčit. Mimo jiné také pomocí speciální úpravy jídelníčku. Slyšeli jste ale o tom, že náš zdravotní stav ovlivňuje z velké části naše psychika? Pokud chcete léčení uchopit komplexně a zapojit do změny životního stylu i svou hlavu, jste na správné adrese.

Napsala: Barbora Sedláková

Psychické příčiny vaginální mykózy

Z hlediska psychosomatiky souvisí výtok z pochvy především se závažnějšími a déle trvajícími potížemi v partnerském soužití. Výtok z pochvy lze vnímat jako vnitřní pláč ženy, která touží po láskyplném jednání, kterého se jí od partnera dostatečně nedostává. Úměrně s hněvem, rozčilováním a nepřijímáním partnera takového, jaký je, pak v pochvě ženy přirozeně narůstá počet mikroorganismů, plísní, bakterií a prvoků. Jako by žena svému partnerovi chtěla říct, že si ji nezaslouží. Z nějakých důvodů to ale neudělá a při delším potlačování za ni začne hovořit její tělo. Máte pocit, že tohle není váš případ? Další oblastí související s vaginální mykózou je sebedůvěra a vnímání svého těla a vlastní atraktivity. Nezáleží přitom ani tak na tom, zda si žena připadá příliš atraktivní, budící nechtěnou sexuální pozornost mužů, nebo naopak příliš obyčejná nebo nepřitažlivá. Oba extrémy jsou špatně. Příčinou může být také prožité a nevyřešené sexuální trauma.

Respektujte své tělo i pocity

Jak z takovéto situace ven? Řešením je zejména vyrovnání přijímané a dávané energie, které by měly být v harmonii. To platí ve vztahu s partnerem i mimo něj. Poznejte samy sebe se svými touhami, přáními, názory, chtíči i mantinely. Každá žena by ve vztahu měla brát ohledy na to, co sama chce, a ne jen na to, co po ní vyžaduje nebo po čem touží její partner. Pokud cítíte, že vaše problémy pramení právě z těchto oblastí a nevíte si s nimi rady, nebojte se navštívit odborníka, který vám s oblastí vnímání sebe sama, komunikací ve vztahu nebo se sexuální oblastí pomůže. Pozornost, vedení i pohled nezaujatého člověka dokážou vyřešit mnohé emoční bloky. Pomoci mohou také ženské kruhy i kurzy poznávání vnitřní ženy a práce s emocemi i pánevním dnem.

Tím, že si na sebe uděláte čas, pomůžete nejen svému tělu, ale také svému psychickému rozpoložení. Může být snad něco příjemnějšího?

Chcete se nás na cokoliv zeptat?

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie