Rozchod? 5 momentů, kdy je lepší ze vztahu odejít

16. 9. 2012 | Články a videa, Škola vztahů | Lenka Černá

V mé praxi se často setkávám s páry, které takzvaně “přecházejí” vztah, a jsou spolu jen ze strachu z rozchodu. Někdy může mít vztah ještě šanci a pomocí kouče se dá opravit, avšak v určitých momentech je skutečně lepší se rozejít a najít si nového životního partnera. Jaké to jsou?

Důvod rozchodu # 1 – Máte odlišné životní vize

Vy chcete mít rodinu a on již děti má. Vy chcete cestovat a on touží rozvíjet vlastní byznys. Každý z nás máme své životní vize a každý vztah se určitým způsobem vyvíjí. Vize, které jsme měli na začátku, se mohou postupem doby změnit, a není na tom nic špatného. Je to však znamení, že váš vztah nemá budoucnost a dříve či později rozchod nastane. Zeptejte se tedy sami sebe, jaké životní vize do pěti let máte, a shodují se s vizí vašeho životního partnera? Máte společnou budoucnost, nebo se v představách o ní rozcházíte? Pokud chcete v dohledné době jít každý jinou cestou a dojít do odlišného cíle, nemůžete se nutit jít jen jednou z nich. Omezíte tak sebe, nebo druhého, a ani jeden z vás nebude šťastný.

Důvod rozchodu # 2 – Nemáte společnou chemii

Možná jste dobří přátelé, kolegové a za ta léta jste si na sebe zvykli. Pokud ale vedle sebe žijete jako bratr a sestra, a navzájem se nepřitahujete, váš vztah je zralý na rozchod. Shodná sexuální chemie je ve vztahu často opomíjená, avšak je to jeden ze základních stavebních kamenů partnerské pohody a také věrnosti. Jsme lidské bytosti a toužíme po intimním kontaktu s druhým, je tedy jasné, že budeme sex a dotyky vyhledávat. A pokud nám nebudou příjemné ve vztahu, budeme je hledat mimo něj, nemyslíte? Netolerujte tedy neslučitelnou partnerskou chemii a najděte si partnera, který vás bude přitahovat.

Důvod rozchodu # 3 – Máte vybagrované konto důvěry

V každém vztahu se postupně vytváří důvěra, která by se měla časem navyšovat. Já tomu říkám konto důvěry, které partneři postupně naplňují tím, že jsou si věrní, jsou upřímní vůči druhému a vytváří společně magické momenty. Avšak, když vám je partner nevěrný, a v horším případě opakovaně, vaše konto důvěry jednoduše vybagroval. Obnovit jej trvá roky a mnohým párům se to ani při oboustranné snaze nepodaří. Zamyslete se nad tím, jak jste na tom s vaší důvěrou, a pokud již partnerovi nevěříte, zvolte cestu rozchodu. Váš vztah bude nedostatkem důvěry trpět a nenajdete s vaším partnerem kýženou pohodu.

Důvod rozchodu # 4 – Váš partner není ochoten na vztahu pracovat

Když si partneři navzájem stojí za to a respektují jeden druhého, mohou i ze skomírajícího vztahu vykřesat nový, ještě lepší vztah. Pokud ale chce na vztahu pracovat jen jeden, bohužel to nestačí. Snažíte se partnera přesvědčit, ať se o vztahu bavíte, a on nekomunikuje? Snažíte se dělat hezké momenty, a on je bagatelizuje? Poté bude lepší se jej optat, zda mu vůbec stojíte za to, aby na vztahu zapracoval. A když ochotný nebude, zvolte cestu rozchodu. Jinak budete žít s člověkem, kterému ani nestojíte za to a takový vztah si skutečně nezasloužíte, co myslíte?

Důvod rozchodu # 5 – S partnerem nemáte společné zájmy

Můžete mít společné děti, majetky a půjčky. Pokud ale nemáte společné zájmy, váš vztah začne být dříve či později nudný. Když nemáte společná témata, jak si chcete povídat na dovolené? Když nevíte, jak společně trávit čas, jak si chcete užívat partnerského života? Mnohé páry se po nějaké době zcela odcizí právě z důvodu, že daní dva nemají nic (kromě dětí) společného a jejich debaty jednoduše vyschnou. Děsí se poté dovolené a společného času, protože se jednoduše nudí. Zvažte tedy, co máte s partnerem společného a do jaké míry trávíte společný čas. Pokud nic společného nemáte, je lepší se rozejít. 

Jste po rozchodu a rádi byste na sobě zapracovali? Objednejte si koučinkové sezení 

Jeden komentář: “Rozchod? 5 momentů, kdy je lepší ze vztahu odejít”

  1. ? napsal:

    Je to asi k zamyslení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie