Rozchod jako šance pro životní změnu

20. 11. 2018 | Články a videa, Škola vztahů | Jan Šulec

„Bylo to to nejlepší, co mě mohlo potkat,“ energicky vypráví atraktivní dáma, zatímco její kamarádky s úžasem kroutí hlavou. Když si totiž vzpomenou na ten „uzlík neštěstí“, který denodenně v záchvatu pláče prohlašoval, že život „bez něj“  už nemá smysl, napadala je jen přirovnání o horské dráze života.

To, co se nám v jednu chvíli jeví katastrofálně, časem vnímáme jako  ten nejlepší a nejpotřebnější nakopávač, za který ve výsledku děkujeme. A nenapadá mě lepší impuls k osobní přeměně, než pořádně výživný a bolestivý rozchod.

Těžkým a náročným rozchodem si prošla většina z nás, a shodneme se jistě na tom, že ty prvotní stavy se dají bez nadsázky nazvat jako „pomyslné dno našich sil“ . Těžko si v době největší bolesti někdo upřímně připustí, že jednou bude za současné tíživé období děkovat.

Rozchod je kopanec, který pořádně a dlouho bolí. Neprosili jsme se o něj, dokonce jsme ho v myšlenkách zapuzovali. Přesto si drze přikráčel a v plné síle vystřelil přímo do našeho nejcitlivějšího nitra.  Rozchod, zlomené srdce, ztracená láska. Okamžik, který vás pokryje do temné clony  a zasytí směsící bolestných emocí, jejichž intenzita se jeví k nevydržení. Dny, týdny a měsíce, kdy nám  hlava vsouvá nepřeberné množství vzpomínek spojených s nezodpovězenými otázkami. Tragédie a konec. Nebo? …

Autor článku

Mgr. Jan Šulec - kouč a mentor

Specializuji se na pomoc těm, kteří prochází náročným rozvodem nebo rozchodem. Jsem také průvodcem pro všechny, které trápí snížené sebevědomí nebo se jim nedaří uzavřít minulost. Pomohu vám s odhalením Emočních rovnic a jejich přeprogramováním.

Celý profil

Co když jen dostáváme informaci z Vesmíru, že je třeba otevřít oči a pohnout se z místa? Co takhle využít toho kopance jako pořádného akcelerátoru našeho růstu k výšinám?? Na začátku se možná poplazíme, postupně však přejdeme ve vzpřímenou chůzi a kdo ví, jestli nezačneme i létat!

Využijme i těch nepříjemných situací v našem životě ve svůj prospěch. Jak zrovna rozchod?

Rozchod nám dává úžasnou sadu zrcadel a zpětných vazeb o nás samotných. Sice bez skrupulí, tvrdě a necitlivě, na druhou stranu tak zřetelně, že před nimi již oči nezavřeme. Málokdy se nám dostane tak surové a upřímné možnosti poznat sami sebe z těch slabších a temných stránek, jako během porozchodového času. Máloco nás donutí si  zrekapitulovat svoji dosavadní životní pouť a a dovolit si připustit, že v mnohém jsme se vlastně popírali a nestáli sami za sebou. Na druhou stranu si se skřípěním v zubech přiznáme, že jsme možná zlenivěli a nechali se unést vlnou stereotypu, která v nás postupně uhasínala ten niterný plamínek, jenž náš život činil pestřejším a akčnějším. Naše osobnost, duše, a celý systém kolem  se projektuje sice v temné, ale velice ryzí formě, která nám může přinést odpovědi na otázky, jež uvnitř nás stejně dřímaly a čekaly na probuzení.

 

 

Přijměte tu nekompromisní sérii myšlenek, před nimiž se cítíte jak nahé na pranýři. V těch nejtěžších chvílích je pochopitelné, že vyplouvají a chtějí být viděny. Teď bolí a nesnášíte je.  Vydržte. Ta nejhorší doba pomine, a vy je poté využijete ve svůj prospech!

A dost, konec smutnění, jde se zpátky do života! To jsou ty aha momenty, kdy se pomalu „mraky roztrhají“ a my se rozhodneme, že zase začneme žít. Ale ne jako předtím, jsme jiní. Prošli jsme tou největší bolestí, která nás přece nesužovala jen z rozmaru. Měla nám tak trochu násilně sdělit, že je na čase zmobilizovat svoji fyzickou stránku a zamakat na sobě! Že nám nebyl dán dar našich těl pro to, abychom k nim přistupovali s despektem, ale naopak je začli šlechtit a přijímat. A že třeba ruku v ruce s rutinami k posílení našeho fyzického já se i naše duše začne více usmívat. Možná, že dokonce začne toužit po tom, aby se i ona ještě více rozvíjela a nacházela ve své přirozenosti. Vůbec mě nepřekvapí, pokud se mnozí z nás začnou více zajímat o osobní rozvoj, najdou si koníčky, ve kterých se budou cítit jako „ryby ve vodě“ či dokonce využijí  kopance k tomu, aby je katapultoval novým karierním směrem.  Možná náš životní posun bude tak znatelný, že už se nebudeme cítit osamělí, ač bez partnera, protože díky rozvíjení sebelásky a obohacování života o  nové podněty, sami vlastně vůbec nebudeme. A v takový moment přichází i nová setkání..

Atraktivní dáma dopila skleničku a při pohledu na hodinky se s kamarádkami pomalu začala loučit. Věděla, že během pár minut jí vyzvedne snoubenec. Poznali se v její kavárně, kam po celodenním jednání zavítal, aby načerpal síly u kávy. Nakonec „načerpal“ i  telefonní číslo, protože takle usměvavou krásku prostě musel poznat. Mimo jiné, mít vlastní kavárnu, to byl vždycky její sen. Kdyby se s ní tenkrát přítel nerozešel, nejspíš by se k jeho realizaci nikdy nedokopala. Jo, fakt to bylo to nejlepší, co ji mohlo potkat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie