Jste stále sama? Odhalte 5 nejčastějších důvodů vaší samoty!

6. 2. 2018 | Škola vztahů | Redakce

Jste samostatná žena, v kariéře se vám skvěle daří, umíte vydělat slušné peníze, jste krásná, inteligentní, charismatická, ale ve vztazích to vázne. Přála byste si stálého partnera, chtěla byste zahnízdit, ale něco je špatně. Buď vám do cesty chodí muži, kteří vás nepřitahují, nebo se nechtějí vázat, anebo nepotkáváte muže vůbec. Co s tím? V čem může být zakopaný pes? Odpovědi najdete v dnešním článku.

1. Neuzavřela jste vztah(y) z minulosti

Neuzavřené vztahy jsou častou příčinou dlouhodobé samoty mých klientek. Jedná se o dva typy vztahů: buď se žena nachází ve vztahu s neperspektivním mužem (je charismatický, ale nechce se vázat; má všechny předpoklady být otcem vašich dětí, ale svou rodinu už má jinde a s jinou; podvádí vás a vy mu neustále podléháte), nebo je plná křivdy, bolesti a nenávisti z předchozího rozchodu. Také se stává, že se oba typy neuzavřených vztahů vzájemně prolínají. Jak z toho ven? V prvním případě buďte rozhodná a nezdravý vztah ukončete (zvláště pokud jste již dala několik šancí). Pokud vás trápí emoční zátěž z rozchodu, cesta ven vede skrze odpuštění a přijetí situace. Jestliže se vám tyto kroky podaří, odložíte ze svého srdce jeden velký balvan. Uleví se vám a otevřete se tak muži, který si přeje dlouhodobý vztah.

2. Jste plná strachu z bolesti a ublížení

Jestliže je žena plná strachu, velmi těžko se bude otvírat mužům. Zpravidla si muže pustí jen do určité úrovně a dál bude mít strach. Jak to vypadá v praxi? Žena si řekne, že už nechce být sama a že chce partnera. Vědomě či nevědomě na sobě začne pracovat, zlepší svůj vzhled, dělá to, co ji baví, chodí do společnosti. A pak ho potká, oba zahoří vášní, je z toho skvělý sex, vše nasvědčuje tomu, že by to mohlo vyjít. Vždyť se přece tolik přitahují. Jenže po několika dnech, týdnech, měsících vášeň utichne a vše je pryč. Ona nechápe, co udělala špatně a on odchází, protože dostal, co chtěl. Navíc jí se potvrdil strach, že jí vztah ublíží a že vztah bolí. A pak celý kolotoč začne nanovo. Tak dlouho, dokud se žena strachu nezbaví tím, že začne věřit v sebe, svou hodnotu a že si začne vážit svého ženství, které by mělo být v určitou fázi života ženy jen pro vybrané muže.

3. Působíte příliš chladně a strnule

Pokud si přejete šťastný a živý vztah, je potřeba, abyste vyzařovala život. Ano, každý člověk v sobě nese do určité míry bolest. Avšak je-li bolesti a hořkosti příliš, žena takzvaně zkamení a vyzařuje ze sebe chlad. Bohužel tento typ ženy je typickou kořistí pro muže lovce, kteří rádi dobývají nedobytné. A co se stane? Žena pookřeje, otevře srdce a v tu chvíli se lovec nasytí a odchází. A jsme opět u bodu dvě, který dříve či později přeroste v chlad a nedůvěru vůči mužům. Co s tím? Nalaďte se na život. Začněte se znovu smát, dělat si radost, zažívejte malé momenty štěstí, věnujte se svým koníčkům. A když přijde muž, který vás zaujme, nejdřív ho pozorujte. Zkoumejte, jaký je, jestli si s ním dovedete představit partnerství. Zaměřte se na to, zda s ním ladíte a cítíte harmonii. Chcete mít s tímto mužem děti? Udržujte své naladění a vyzařování a to tak, že se budete starat o svou duševní pohodu, kterou následně přenesete do zevnějšku. Je lhostejné, jaký styl oblékání či líčení je vám vlastní, důležité je, abyste to byla vy. A abyste měla zářivé oči a upřímný úsměv na tváři.

4. Vybíráte si nevhodné partnery

Už zase jste si do života přitáhla muže, se kterým vám to buď neklape (tedy vy nehoříte), nebo je to stále stejná písnička o vztahově neperspektivním muži, ale vy si nemůžete pomoct. Máte dvě možnosti. Tou první je, že si opět zopakujete model, který vás vysaje, vezme vám energii, sílu a hlavně čas. Druhá možnost je, že si řeknete, že takové muže už jednou pro vždy nechcete. Z hloubi duše si pak udělejte sebereflexi a podívejte se na to, co je ve vás, že takové muže přitahujete? Proč za vámi nejdou muži, se kterými by vám bylo dobře? Sama jsem byla v životní fázi, kdy jsem podobnou čistku udělala. A když jsem viděla, co v sobě mám za nastavení, radikálně jsem změnila životní styl, abych se naladila na vyzařování muže, s nímž budu šťastná a naplněná. Když to přeženu, chcete-li věrného muže pro rodinu, avšak jste večírková královna, která ráda flirtuje, je nepravděpodobné, že vás takový muž na první pohled zaujme. Je tedy potřebné, abyste udělala kus vnitřní práce na sobě.

5. Jste příliš v mužské energii

A jsme u toho. Ženy volají a křičí, jak chtějí být ženami a jak touží po tom, aby se k nim muži chovali jako k ženám, avšak jsou v převaze (zajetí) mužské energie, kterou nechtějí pustit. Tato mužská energie se pak projevuje v úspěšné kariéře, penězích, krásném (obvykle výrazném) povrchu. Ženská jemnost a něžnost je však udupaná, případně je hluboko potlačená. Více než pět let vedu koučinkový program „Ukončete samotu a uvolněte svůj vztahový potenciál.“ Za tu dobu mě navštívily stovky klientek. Právě přílišná mužská energie byla častým tématem, které jsme spolu řešily. Došla jsem k závěru, že klientky mají nevyrovnaný vztah k rodičům: vzhlížejí ke svému otci (podvědomě chtějí být jako on a jít v jeho šlépějích) a pohrdají matkou (hlavně abych nebyla tak slabá jako ona). Pokud je vztah k rodičům takto pokřiven, je prakticky nemožné, aby žena vyzařovala ženskou energii. Je totiž odpojená od základní ženské energie, kterou jí dala její matka. Pokud je toto i váš případ, je klíčové, abyste ozdravila vztah k rodičům. Zdravý vztah k otci a napojení na matku pak má přímý vliv na plnohodnotný a naplněný partnerský život.

Potřebujete-li ve vztazích poradit, nezůstávejte v tomto tématu sama. Již nemusíte setrvávat v situaci, která vám neslouží a která vás činí nešťastnou. Program „Ukončete samotu a uvolněte svůj vztahový potenciál“ pomohl již stovkám ženám. Dokonce proběhlo několik svateb a na světe jsou i nové děti. Pokud vás program volá, ozvěte se a ráda se vám budu věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie