Štěstí si za prachy nekoupíš

5. 8. 2013 | Škola peněz | Lenka Černá

penize, stesti, financni gramotnost

Jsou peníze skutečně důležité? A zajistí nám dostatek peněz štěstí a pocit radosti do konce života? Do jaké míry je dobré se orientovat na správu a řešení financí? Jak sama vidím v mé praxi kouče, peníze mohou být štěstím i prokletím zároveň. Pojďme se naučit v nich najít zdravou rovnováhu.

Napsala: Lenka Černá 

Peníze vám nepřinesou dlouhodobý pocit uspokojení 

Jeden z největších omylů, kterým trpí většina západní civilizace. Myslíme si, že v momentě, kdy vyděláme peníze, budeme konečně šťastní a radostní. Opak bývá mnohdy pravdou. Samotné bohatství vám nepřinese vnitřní pocit uspokojení, pokud nemáte váš život vyrovnaný i v dalších životních oblastech – v práci, ve zdraví a hlavně ve vztazích. Jen řekněte, pokud se budete s partnerem pravidelně hádat a nebudete se doma cítit dobře, jak si peněz užijete? Na dovolené, kde se celou dobu cítíte utrápeně? Pokud se upínáte k tomu, že s penězi přijde i pocit radosti, zvolili jste špatnou životní cestu. 

Peníze nás nespasí, ale umocňují náš charakter

Vyděláváte 30.000 Kč měsíčně, ale na účtu nemáte ke konci měsíce vůbec nic? Máte o každou korunu věčný strach a bojíte se peníze investovat? Bude to stejné, i když vyděláte miliardu. Vaše finanční návyky budou stejné a navíc se projeví vaše charakterové vlastnosti, které se díky vyššímu finančnímu příjmu umocní. Pokud jste nyní plní strachu o živobytí, budete se strachovat ještě více. Pokud jste lakomí a neumíte peníze vydávat, vaše lakomost se navýší. Pokud chcete vydělávat hodně peněz a zároveň si chcete života užívat, zapracujte nejdříve na vašem charakteru a návycích.

Touha po penězích nás může zaslepit 

Jsou lidé, kteří jsou ochotni pro vyšší zisk udělat cokoliv. Zničit si své zdraví, rodinné vazby nebo se trýznit za každou promeškanou hodinu. Přílišná touha po zisku nás může odvést od nás samotných i smyslu toho, proč tu vlastně jsme. Je skutečně smyslem našeho života to, abychom měli velké bohatství a veškeré materiální nicotnosti, jako je drahé auto, dům a luxusní hodinky? To hlavní, co bychom si ve všedních dnech měli prožívat, je radost, soustředění se na přítomný okamžik i pokora k tomu, že jsme zdraví a živí. Na tyto základní hodnoty však často pod tíhou zaslepenosti bohatstvím zapomínáme.

Peníze jsou skvělým sluhou, ale špatným pánem. Měly by pro vás být prostředníkem k vaší svobodě a nezávislosti. Avšak v ní se poté musíte naučit chodit a užívat si ji. Mít vytvořený hezký životní styl, který máte s kým sdílet. Využijte tedy peněz k tomu, abyste se naučili každodennímu štěstí a radosti. Abyste objevili sebe a mohli poté rozdávat radost i vůči svému okolí. 

Chcete se naučit návykům úspěšných? Přijďte na můj workshop: 7 zlatých pravidel úspěchu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie