Chcete mít hezký vztah? Odhalte 7 tipů pro jeho udržení!

4. 11. 2012 | Články a videa, Škola vztahů | Lenka Černá

Každý partnerský vztah čelí po nějaké době určitému stereotypu, ve kterém se partneři mnohdy zbytečně “uvelebí” a spoléhají se na to, že vše tak nějak půjde samo.

Místo toho, aby vztah spestřili a vytvářeli si magické momenty, tráví večery u televize a nechávají tak vytratit ono kouzlo, které si prožívali na samotném začátku vztahu. Nechte se inspirovat 7 tipy pro udržení vašeho partnerství.

Nebuďte jen matky, ale také partnerky a milenky

 Je pro nás skvělé stát se matkou, avšak mnohdy zapomínáme i na naši roli partnerky a milenky. I když vám většinu času zabere péče o vaši ratolest, udělejte si pravidelně čas i na hezké chvíle s vaším partnerem. Muži se často cítí po narození dítěte odstrčeni na druhou kolej, a tak dejte vaší drahé polovičce najevo, že je pro vás stejně důležitý jako předtím.

Buďte inovativní ve vašich intimnostech

 Váš sexuální život nemusí být po deseti letech nudný, záleží jen na vás, co si vymyslíte za spestření. Nebojte se vyzkoušet nové praktiky i zážitky, váš intimní čas je skvělé jednou za čas okořenit. Rozhodně to ocení nejen váš partner. Když jej pobídnete, aby se občas poohlédl sám po nějakém hezkém prádle nebo pomůcce, oceníte inspiraci ve vaší ložnici i vy.

 Vytvářejte magické chvíle

Vaše neděle a večery nemusí probíhat jen u televize. Zkuste vymyslet pro vašeho partnera nějaké překvapení, a vytvářejte s ním tak pravidelně magické momenty, které posílí vaši pohodu a konto důvěry ve vztahu. Kupte lístky do kina, zamluvte na jednu noc romantický hotel, nebo mu napište ráno hezký vzkaz na lísteček a nalepte jej do koupelny na zrcadlo. Až ráno vstane déle než vy, bude ho čekat u čistění zubů hezké překvapení :-)

 Komunikujte o všem

Základem každého funkčního vztahu je komunikace, to je již známé. Proto, pokud se chcete s partnerem cítit dobře, mluvte o všem, a to i o nepříjemném. Jedině když půjdete se svým trápením nebo nepříjemnými myšlenkami ven, můžete zabránit případné dlouhodobé nespokojenosti ve vztahu. Je lepší se o všem bavit hned, než nechat myšlenky zahnít. Ony se stejně jednoho dne vrátí, avšak ve formě dlouhých výčitek, které již mnohdy nejdou napravit.

 Kontrolujte si ve vztahu dobrý pocit

 Říkám tomu “technická vztahu”, která partnerům zajišťuje brzké odhalení nepříjemných pocitů ve vztahu. Jednoduše si zajděte se svým partnerem jednou za půl roku na víno, a pobavte se o tom, s čím jste ve vztahu spokojení, nespokojení a co byste si přáli vylepšit. Když vám vztah funguje a vy se jej společně budete snažit vylepšit, nemůže se vám stát, že se vám po letech rozpadne.

 Mějte kolem sebe společné přátele

Sdílení hezkých zážitků s ostatními může váš vztah posílit. Vaše víkendy budou pestřejší, vy si užijete svých kamarádek a naopak. Společné chvíle s přáteli vám navíc do vztahu přinesou další témata, o kterých můžete u dobré večeře povídat a sdílet své pocity.

Smějte se společně

Smích a společný humor je to pravé koření pro váš vztah. Pokud ve vztahu schází radost a smích, je to znamení, že vysychá a blíží se postupně k rozpadu. Pouštějte si s partnerem komedie, hrajte společně s dětmi hry, dělejte prostě cokoliv, co podpoří váš společný humor a zábavné chvíle. Nejen, že to oživí váš vztah, ale také to ozdraví vaše tělo. Smích je totiž léčebný, na to nezapomeňte!

Přečtěte si také: Co dělat, když expartner nekomunikuje?

Podívejte se na video: Hodíme se k sobě? Základy partnerské kompatibility

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie