Co dělat, když expartner nekomunikuje?

25. 10. 2012 | Poradna | Lenka Černá

Co dělat, když s vámi partner není ochoten dotáhnout rozvod? A jak se zachovat, když vás ten druhý přehlíží a nechce vůbec komunikovat? Když trpíte nulovou odezvou od vašeho bývalého partnera, není to nic příjemného. Avšak jde s tím něco udělat! Sedněte si na gauč, my vám poradíme, jak na to.

 

Lenko, proč je vlastně tak těžké se s druhým dohodnout v momentě, kdy partnerský vztah skončí?

Konce našich vztahů bývají bohužel málokdy jednoduché a bez problémů. Vždy je ve vztahu jeden, který vztah opouští a ten druhý, který se často cítí být dotčený nebo ublížený. A ten se někdy rozhodne komunikaci stížit, lidově řečeno, tomu druhému ještě naposledy “zatopit”. Je to tedy primárně o lidské ublíženosti, když nejsme ochotni se s druhým po rozchodu domluvit.

Jak tedy jednat s partnerem, který místo aktivního jednání mlčí?

Možností máte několik, já osobně vám nedoporučuji používat emoce a určité donucující manipulativní techniky, které většinou stejně nefungují. Snažte se zachovat chladnou hlavu a pouze tomu druhému stanovujte termíny, do kdy se má vyjádřit. A poté jen použijte metodu 3x a dost. V případě, že váš partner opakovaně mlčí, obraťte se na právního zástupce nebo jiného odborníka, který vám v takové situaci pomůže.

 

A jaký vliv může mít takové liknavé chování druhého na naši psychiku?

Obrovský! Proto všem mým klientům doporučuji, aby nenechávali finanční i jiné vyrovnání dlouho být, a naopak se s maximálním úsilím snažili celý vztah i rozvod ukončit. Pokud totiž dlouhodobě žijeme v nevyřešeném, naše psychika tímto nejasným stavem obrovsky trpí. Proto buďte nekompromisní a chtějte celou záležitost co nejdříve ukončit. Nejdříve to zkuste diplomaticky a přátelsky, a pokud druhá strana neodpovídá, využijte služeb těch, kteří na to již mají své schopnosti a prostředky.

Přečtěte si také: Rozchod? 5 momentů, kdy je lepší ze vztahu odejít

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie