Co mám dělat při nevěře manžela?

15. 12. 2015 | Články a videa, Poradna | Redakce

Dobrý den, Hanko, od nevěry mého muže už uplynulo 5 měsíců, ale já každý měsíc najdu něco, co mi dokazuje, že má pořád zájem o tu druhou, i když mi tvrdí, že chce mě a že s ní nic nemá! Mockrát jsem si dokázala, že má zájem o ni.

Napsala jsem mu sms z cizího čísla, jako že je to ona, a on samozřejmě okamžitě reagoval a hned volal. Jsem zoufalá, nevím, co mám dělat. Prosím o radu. Myslím, že sám neví, co chce a koho chce víc. Předem díky a hezký den.

Jana

Dobrý den, paní Jano,

co se týče Vaší situace, snažte se v tuto chvíli soustředit sama na sebe. Možná Vám bude znít tato rada jako povrchní, avšak není to tak. Soustřeďte se nejen na věci, které Vám dělají příjemně, ale také si plně uvědomte, jak moc se Vás současný stav dotýká a jak Vás bolí. K čemu Vám to je? My ženy totiž máme tendenci naši vlastní hodnotu směřovat výhradně na vztah. Podvědomě se podřizujeme a přizpůsobujeme partnerovi či manželovi, přestaneme si samy sebe vážit a pak se divíme, když muž zahoří jinde. Cílem není, abychom byly sobecké a myslely ve vztahu pouze na sebe, ale abychom se nepodřizovaly.

Uvědomte si vlastní hodnotu

Pokud si uvědomíte, jak moc Vás celá situace bolí, zeptejte se sebe sama: „Proč tuto bolest dovolím? Proč jsem se do této situace dostala?“ Jestliže je Vám partner nevěrný, dává Vám tím najevo jedinou věc: Jiná žena je mu v něčem víc než Vy. A to je dobré si uvědomit. První reakce dlouhodobých partnerek bývá, že chtějí vztah zachránit a začnou se přizpůsobovat, nebo se snaží v partnerovi vyvolat žárlivost.

Mluvte o Vašich pocitech

Vy na celou situaci však jděte jinak. Řekněte Vašemu manželovi, že Vám celou situací nesmírně ublížil a že Vás bolí, když je ve Vašem vztahu jiná žena. Jsem rovněž přesvědčená o tom, že v intimních chvílích přemýšlíte nad tím, že stejné intimno partner sdílí s jinou. To vše je potřeba nevěrnému manželovi říct, avšak ne kvůli němu, ale kvůli Vám. Pokud Vaše pocity vyplynou na povrch, uvidíte, že se začne něco dít. Najednou si sama uvědomíte, že s touto situací by měl rozhodně něco dělat i Váš partner. Pokud mu na Vás záleží, je potřeba začít budovat vztah společně, a to i v případě, že ho k jiné ženě přitáhl „jen“ sexuální zájem. 

Pracujte společně na vztahu

Je také dobré vědět, že i kdyby si Váš muž začal vztah s novou ženou, s vysokou pravděpodobností s ní bude za pár let prožívat identickou situaci. Nemá tedy cenu vztah hned opouštět, naopak jej začít budovat tam, kde je nejslabší. Seberte tedy všechnu sílu ke konstruktivnímu rozhovoru a partnera se zeptejte, proč Vám byl nevěrný a co u jiné ženy hledal. Bylo to rozptýlení, pocit méněcennosti doma nebo podlehl svádění? Na takový rozhovor je potřeba být připravená a takzvaně ve své síle. Na manžela se nedívejte s nenávistí a ani o druhé ženě tak pokud možno nesmýšlejte. Tato situace Vás učí, i když to bolí. Až Váš partner odpoví na otázky, dejte si čas sama pro sebe.

Začněte si sama sebe skutečně vážit

V samotě přemýšlejte nad tím, co vlastně chcete Vy a jak celá situace ovlivňuje Vás. Pokud Vám partner řekl, že Vás nechce opustit, položte mu následující otázku: „Co TY uděláš pro to, abych Tě neopustila já?Dejte muži prostor, ať ukáže, jak moc mu na Vás skutečně záleží. Osobně důvěřuji pravidlu, že pravda VŽDY vyjde na povrch. A to v pravý čas. Takže mu nepište z cizího čísla, nekontrolujte mu telefon a nic podobného. Spíš pracujte na tom, že se sama budete cítit hodnotná, přitažlivá, žádoucí a sama sebou. Vztah má být součástí Vašeho plnohodnotného života nikoli jeho výhradní smysl. Proto se teď zaměřte na svůj rozvoj a rozvoj Vašeho vztahu, který by měl být v tuto chvíli iniciován převážně partnerem.

Jak jsem řekla, snažte se k sobě najít společnou cestu, mluvte spolu, budujte vztah, ale Vy ještě k tomu všemu budujte vztah sama k sobě.

Přeji Vám mnoho sil a fandím Vám na Vaší cestě.

S úctou,

Hana Wolf

Chcete se nás na cokoliv zeptat?

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie