Jak načerpat potřebnou energii?

10. 10. 2018 | Články a videa, Osobní růst | Redakce

Stává se vám poslední dobou, že se cítíte unavená, bez energie, bez života? Nic vás nebaví? Stěžujete si na svou postavu a na sebe samé? Na to, že necítíte naplněné bytí ani v sobě ani se svým můžem? Velmi často za to, že se necítíte ve své kůži, může vaše emoční naprogramování, které si sebou nesete z dětství, aniž byste o tom věděla.

Někdo vám mohl něco říct, vy jste to přijala za své a žijete s tímto nastavením dodnes. A kolikrát si to ani neuvědomujete. Dobrou zprávou ale je, že když přijdete na to, které emoční programy v sobě nosíte, můžete s nimi pracovat a změnit je.

Níže vám vypisuji ty, které jsem často nacházela se svými klienty a vy se můžete zamyslet nad tím, jestli to náhodou nejsou i ty vaše.

Odhalte své Emoční rovnice:

Nejsem dost dobrá.

Lásku si nezasloužím.

Pro ostatní se musím obětovat.

Bojím se chyby.

Bojím se, že selžu.

Odpočívat neumím.

Musím být dokonalá.

Život není lehký.

Ostatní jsou lepší než já.

Jsem k ničemu.

Musím se postarat o manžela.

Nevěřím si.

Jsem tlustá a ošklivá.

Mám strach, že zklamu.

Ostatní jsou důležitější, než já.

Pro krásu se musí trpět.

Určitě mě podvádí.

V okamžiku, kdy si Emoční Rovnice uvědomíte, už na nich v podstatě začínáte pracovat. Pokud se jich však chcete zbavit natrvalo, je lepší na nich zapracovat s koučem, a já vám s nimi velice ráda pomohu. Více o mně zde: Martina Kulichová – koučka a mentorka. 

Dnes bych vám však ráda ukázala velice jednoduché a praktické tipy, jak doplnit palivo a nabrat energii.

Činnost 

Dělejte takovou činnost u které víte, že se budete cítit dobře. Kdy ztratíte pojem o čase a budete ve svém živlu. Měla by to být činnost, která vás doslova naplňuje. Může to být tanec, zpěv, malování, psaní, procházka v přírodě, cokoliv.

Jídlo

Jezte kvalitně a chutně. Není nic horšího, než když jíte potraviny, které vám nechutnají. I zdravá kvalitní strava může být chutná. Tak směle do toho.

Odpočinek

Najděte si minimálně půl hodiny denně na sebe a odpočívejte. Může to být aktivní i pasivní odpočinek, ať se jedná o čtení knihy, masáž nebo procházku se psem.

Pohyb

Pohyb je v životě velice důležitý. Aby nám fungoval správně imunitní, kardiovaskulární a lymfatický systém je důležité se hýbat. Každá z nás má ráda jiný druh pohybu. Některá jógu, některá běh, některá rychlou chůzi nebo posilování ve fitness centru. Najděte si svůj oblíbený pohyb.

Ženská společnost

Stejně tak jako je pro muže důležité trávit čas s ostatními muži, tak i pro nás ženy je důležité trávit čas ve společnosti dalších pozitivně laděných žen. Zajděte s kamarádkou na kávu nebo na nějaký ženský kruh.

Hýčkejte se 

Jestliže chceme, aby nás ostatní měli rádi a vážili si nás, musíme mít nejdříve rády samy sebe a vážit si sebe. Dopřávejte si proto různé hyčkací prvky. Zajděte si na kosmetiku, masáž nebo si udělejte masáž svých krásných těl pomocí různých vonných olejíčků. A v duchu si posílejte poděkování za to jaká jste a co vše zvládáte. Pohlaďte své nohy za to, že vás nesou. Ruce, za to že umí tvořit.

Investujte čas do sebe, ono se vám to vrátí. Totiž nezapomínejte na to nejdůležitější. Nezapomínejte na SEBE!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie