Nastartujte svou kariéru po mateřské

4. 6. 2015 | Články a videa, Škola byznysu | Redakce

Vaše dítě už dostatečně odrostlo a pro vás nastal čas vrátit se po mateřské dovolené do práce. Máte trochu obavy, protože jste se doteď starala o vašeho potomka. Zatím si nedovedete úplně přesně představit, jak bude váš návrat přesně probíhat, a jestli dokážete obstát v konkurenci bezdětných kolegyň. Jak se tedy znovu začlenit do pracovního procesu a nastartovat tak svoji kariéru?

Napsala: Hana Wolf, MBA

Hlavně v klidu

Snažte se být pokud možno klidná a návratem do práce se příliš nestresovat. Ostatní kolegové od vás určitě nečekají, že po dvou dnech budete plně výkonná a že budete hned všechno vědět, jako v době, když jste odcházela. Prostě sama sobě dopřejte dostatek času se opět dostat do procesu. Je zcela běžné, že člověku trvá zhruba tři měsíce, než si zvykne na novém místě a než se zaběhne váš časový harmonogram. Přece jen potřebujete skloubit roli maminky, zaměstnankyně, ale také byste neměla zapomínat na roli partnerky. Dát všechny tyto role dohromady je dost náročné a proto si dopřejte dostatek času.

Pracujte efektivně

Máte obavu z toho, že nebudete stíhat zadané úkoly? Možná jsou zcela neoprávněné. Podle průzkumů jsou totiž ženy s malými dětmi jedny z nejefektivnějších zaměstnanců? Připadá vám to nemožné? Když se na celou věc podíváme blíže, tak naopak vše dává smysl. Maminky malých dětí mají většinou mnohem lepší time management, než jejich kolegyně, které děti nemají. Péčí o malé dítě se totiž naučily svůj čas efektivněji rozdělit a vědí, co je důležité a co ne. Navíc netráví tolik času kávičkami v kuchyňce nebo příliš dlouhými obědy, protože vědí, že musí vyzvednout dítě ze školky a večer je doma čeká partner nebo manžel.  Jejich úkoly za ně nikdo neudělá a tak se tyto ženy věnují mnohem více práci a netráví čas zbytečnostmi.

Jste na to dva

Určitě byste se neměla chtít stát superženou. Přece jen jste ve vztahu dva a neměla byste proto nabýt dojmu, že všechno musíte zvládnout za každou cenu sama. Pokud začnete mít pocit, že nestíháte tak, jako dřív, začleňte partnera do procesu. Kde je psáno, že vařit, uklízet a nakupovat pro rodinu musí výhradně žena? Neznamená to, že byste měla všechnu práci hodit na partnera, ale spíš se snažte se nějak domluvit, jak byste mohli novou situaci vyřešit ke spokojenosti obou. Péči o domácnost si rozdělte, tak aby to vyhovovalo vám oběma, popřípadě si na pomoc někoho najděte. V dnešní době není nic špatného na tom, pokud máte paní, která u vás uklízí nebo žehlí. Vám se neskutečně uleví, partner bude spokojený, že je doma uklizeno a vy se můžete společně věnovat činnosti, která vás oba baví. Třeba si můžete společně něco uvařit, jít na procházku s dítětem a nebo si vyrazit někam na výlet. Volné chvíle jsou totiž od toho, abyste odpočívala a nabrala síly a ne se stresovala z toho, že v práci nestíháte termín, doma vám přetéká koš s prádlem a manželovi chcete vařit teplé večeře. Vždyť život se má přece prožít a ne přežít.

Takže příjemný návrat do práce :-)

Hanka_programHana Wolf, MBA

Působí jako hlavní kouč a mentor ve Škole pro ženy a v rámci pražské kliniky PURE CLINIC Praha. Dlouhodobě se specializuje na oblast nízké sebedůvěry, pomáhá lidem po náročném rozchodu a rozvodu a také se zaměřuje na téma změny kariéry a maximalizací pracovního potenciálu. Vede workshopy „Umění sebedůvěry INTENZIVNĚ“, „Ukončete samotu a uvolněte svůj vztahový potenciál“ a „Maximalizujte svůj pracovní potenciál“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie