Nevěra od A-Z – vše o nevěře manželky, manžela

13. 9. 2013 | Články a videa, Škola vztahů | Hana Wolf

Nevěra manžela. Nevěra manželky. Fenomén dnešní doby. Slovo, které hýbe světem. Někteří ji odsuzují, jiní ji považují za okořenění dlouhodobého vztahu. Kdy vlastně můžeme hovořit o nevěře? Co dělat, pokud jste se dopustila nevěry? Jak se zachovat, je-li vám partner nevěrný? To vše se dozvíte v dnešním článku.

Napsala: Hana Wolf, MBA 

Příčiny nevěry manžela/manželky

Nevěra jako taková vzniká hned z několika důvodů. Prvním a vůbec nejčastějším důvodem, kdy je jeden z partnerů nevěrný, je dlouhodobá vztahová nespokojenost. Ta může být různého charakteru. Partneři mohou být nespokojení s kvalitou komunikace, kdy jeden nebo oba mají pocit, že ten druhý je vůbec nevnímá. Další příčinou může být přílišné prosazování zájmů jednoho partnera na úkor druhého, nebo naopak přizpůsobování se partnerovi za každých okolností, aby s námi partner zůstal a nevznikal konflikt. Přílišné přizpůsobování však vede k tomu, že ztratíme naši osobitost a půvab a partner se začne pomalu poohlížet po někom, kdo má kouzlo a vlastní názor. Dalšími důvody k nevěře jsou sexuální nekompatibilita a přílišná (a často neopodstatněná) žárlivost jednoho partnera. Žárlivost může být spouštěčem nevěry, i když účel byl úplně opačný. Žárlivý partner tak může dát důvod k nevěře i člověku, který by za normálních okolností na nevěru neměl ani pomyšlení. Věřím, že jste už několikrát slyšela: „Tak moc na mě žárlil/a, a já přitom nic s nikým neměl/a, až jsem si řekl/a, že je to stejně jedno, a tak jsem ho/ji podvedl/a.“ Do takového stadia to však vůbec nemuselo dojít, kdyby partneři měli vysokou vztahovou inteligenci.

Autorka článku

Hana Adamíková

Hana Wolf, MBA

Působí jako senior kouč a mentor ve Škole pro ženy a v rámci pražské kliniky PURE CLINIC Praha. Dlouhodobě se specializuje na oblast nízké sebedůvěry, pomáhá lidem po náročném rozchodu a rozvodu a také se zaměřuje na téma změny kariéry a maximalizací pracovního potenciálu. Vede workshopy „Umění sebedůvěry INTENZIVNĚ“„Ukončete samotu a uvolněte svůj vztahový potenciál“ a vydala audioprogram “Umění zdravé sebedůvěry”

Celý profil

Nevěra a vztahová inteligence

Vysoká vztahová inteligence je důležitá k tomu, abychom uměli být dlouhodobě v kvalitních vztazích. Vyznačuje se tak, že ve vztahu dáváme najevo naše přání a potřeby a rovněž plně nasloucháme a vnímáme přání a potřeby toho druhého. Naším cílem není přizpůsobit se za každou cenu, nebo si naopak prosazovat tu svou, a myslet tak jen na sebe. Naopak, jde nám o to, abychom zůstávali sami sebou a přitom aby byl šťastný i náš partner. V procesu získávání vysoké vztahové inteligence nás velmi ovlivňuje to, co jsme viděli u svých rodičů. Chovali se k sobě hezky a naslouchali jeden druhému, anebo se u vás doma problémy řešily až jen ve vyhrocené situaci? Zkuste se zamyslet nad vztahy vašich rodičů a nad vašimi předchozími vztahy. Máte pocit, že komunikace byla konstruktivní, nebo vyhrocená? Vztahy si pro sebe vyhodnoťte a zkuste si říct, co bylo v pořádku a co šlo naopak řešit jinak. Takto se pak snažte přistupovat i k vašim vlastním vztahům. To, že se druhému například něco nelíbí, nemusí být ještě útok na vaši osobu, stejně tak jako že nemusíte dělat něco, co po vás chce váš partner, i když vám je to proti srsti. Stejně jako jsme se učili chodit, jezdit na kole, číst a psát, i vztahové inteligenci se můžeme naučit. Stačí jen chtít a mít dostatek trpělivosti jak se sebou, tak s partnerem. Pokud máme vysokou vztahovou inteligenci, můžeme předejít spoustě problémům i zbytečným neshodám.

Co je nevěra?

Nevěra jako taková se klasifikuje poměrně těžko. Podle odborných zdrojů je nevěra v podstatě cizoložství, tedy sexuální styk s jinou osobou, než je náš oficiální partner. Jenže co je horší? Pokud někdo „uletí“ na jednom večírku pod vlivem alkoholu, kdy si druhý den pamatuje večírek velmi matně a nejraději by se propadl do země, nebo je horší platonický vztah, kdy spolu dva dotyční sice nesdílí lože, ale mají k sobě velmi blízko, jsou k sobě citově vázáni a tráví spolu hodiny na sociálních sítích, když jejich oficiální partneři jdou spát? Většinou se do podobných vztahů dostávají kolegové z práce, kdy doma mají partnera či partnerku a v práci pak spřízněnou duši, se kterou je nespojují jen cíle v podobě nárůstu prodejů či redukce nákladů. Já osobně definuji nevěru jako stav, kdy je jedna osoba citově zavázaná k jiné osobě, než je jejich oficiální partner. Právě citová vazba je v této souvislosti klíčovým pojmem. Ve chvíli, kdy nám totiž záleží na někom jiném, než je partner doma, naše chování se začne rapidně měnit, aniž bychom si toho my sami všimli. Prostě náš zájem soustředíme někam jinam a náš oficiální partner se dostává na druhou kolej. Stejně tak to platí i u nevěrníků, kteří říkají, že partnerku doma sice milují, ale hledají povyražení jinde. K druhé osobě prý nic necítí, jen si s ní užijí milostné dobrodružství a potom odejdou poslušně domů. S tímto tvrzením úplně nesouhlasím, neboť k tomu, abychom si druhého připustili k tělu, musí v našem mozku nastat chemická reakce, která nám dá signál, že se s dotyčnou osobou chceme sblížit. A pokud tento signál dostaneme, jsme již v nějaké formě citově zainteresovaní, i když naše subjektivní vyhodnocení nemusí být jednoznačně láska.

Byla jsem nevěrná: říct, či neříct?

Možná se trápíte, sžíráte a chtěli byste pocítit úlevu. Než se ale rozhodnete sypat si před partnerem popel na hlavu, je dobré vyhodnotit si, kdy se k nevěře postavit čelem a jít s pravdou ven a kdy je lepší vzít si z celé situace ponaučení a raději si celý incident nechat pro sebe.

Kdy partnerovi o nevěře říct

Ve chvíli, kdy dlouhodobě cítíte ve vztahu nespokojenost, máte pocit, že jste zkusili všechno, a partner nereaguje, může dojít k tomu, že někoho potkáte, kdo má všechny vlastnosti, po kterých toužíte. Ani nevíte jak, sblížíte se a chtěli byste být spolu. Jen vám stojí v cestě váš současný partner. Vztahu je vám líto a vy se bojíte, že současnému partnerovi ublížíte, ale srdce vás přitom táhne jinam. Pokud jste si jistá, že se váš současný vztah ocitl na mrtvém bodě, je skutečně lepší zavčas přijít a partnerovi sdělit, že se chcete rozejít. Snažte se s partnerem mluvit co nejšetrněji a pokud možno chápavě, avšak je dobré trvat na svém, aby si druhý nevyložil vaši vstřícnost jako možné otevřené dveře k návratu. Pochopitelně rozchod není nic příjemného pro nikoho z vás, ale když už se zamilujete jinde a cítíte, že nový člověk je pro vás lepší, rozejděte se se stávajícím partnerem čestně. Není nic horšího než udržovat delší dobu paralelní vztah. Pro vašeho současného partnera je to pak obrovská potupa. Myslete proto i na něj.

Kdy si nevěru nechat pro sebe

Ve vztahu vám to nějakou dobu neklapalo, například kvůli změně zaměstnání nebo prostě proto, že jste oba takzvaně vztahově vyhořeli? V takových slabých momentech máme právě kvůli nižší vztahové inteligenci tendenci řešit situaci externě, než abychom řešili příčinu. Pokud máme pocit, že partnera dlouhodobě nezajímáme, je jednodušší vyrazit někam na diskotéku, sbalit tam toho nejhezčího muže a zadovádět si s ním, kam až nám to naše morální hranice dovolí. Mnohem obtížnější je partnerův nezájem řešit příčiny. Pokud už k nevěře dojde, vy jí litujete a současného partnera nechcete ztratit, doporučuji vám následující. Předně se sama sebe zeptejte, proč jste to vlastně udělala a co jste si úletem potřebovala dokázat. Tyto věci pak řešte přímo s partnerem. Pokud je společně neotevřete, může dojít k dlouhodobé frustraci, která pak častokrát končí zánikem vztahu. Právě v případě špatného svědomí a v momentě, kdy se rozhodujete, jestli říct, nebo ne, je dobré se obrátit na pomoc kouče. Svým klientům v této situaci pomáhám vyhodnotit jejich vztah, co je za příčinou nevěry a jak pokračovat dále. Velmi důležitým aspektem je umění odpustit si, pokud se rozhodnete celou věc vyřešit tak, že setrváte v současném vztahu. Pak je třeba brát jednorázovou nevěru jako varovný signál toho, že ve vztahu není něco v pořádku a že je potřeba na něm zapracovat.

Jak vztah kvůli nevěře důstojně ukončit

Pokud se definitivně rozhodnete vztah ukončit, je dobré brát ohled jak na sebe, tak i na svého partnera. Před samotným koncem doporučuji nejdřív menší rozbor vztahu, kdy se sama sebe nejdřív zeptáte, zda vám vztah stojí za to. Pokud je odpověď jednoznačné NE, pak není co řešit a je lepší se rozejít dříve než později. Jestliže vztah ukončujete kvůli jinému partnerovi, velmi doporučuji brát ohled na bývalého partnera. Přece jen mu bude chvíli trvat, než se s touto skutečností smíří. Buďte tedy maximálně ohleduplní, hlavně co se týče míst, kam jste chodili spolu. Je například krajně neslušné, abyste s novým partnerem týden po rozchodu zavítali do restaurace, kam jste s bývalým partnerem chodili roky a obsluha už vás dokonce znala jménem. Tím nechci říct, že nemáte chodit tam, kde to máte rádi, jen je dobré se alespoň vcítit do pocitů opuštěného partnera. Ani vám by tato situace rozhodně nebyla příjemná. Na druhou stranu, pokud jste plně rozhodnutá, že váš vztah končí, tak si za svým rozhodnutím stůjte. Jestliže opuštěnému partnerovi budete dávat falešné naděje, spíš mu tím škodíte, protože u něj nemůže začít proces rehabilitace. Po vyřízení nejnutnějších věcí doporučuji vzájemnou izolaci, která vám oběma pomůže smířit se se situací snadněji. Neznamená to, že byste měli přerušit kontakt do konce života, avšak na nějakou dobu je izolace velmi prospěšná pro oba bývalé partnery.

Přišla jste partnerovi na nevěru

Okamžik, kdy buď partnera přistihnete při fyzickém kontaktu s jinou ženou nebo kdy se o nevěře partnera dozvíte ze zaručeně pravdivých zdrojů, sám vám to řekne, nebo náhodou objevíte konverzaci, kterou byste raději nikdy neviděla, je jedním z nejtěžších a nejbolestnějších v životě. V první řadě dojde k obrovskému šoku a v zápětí utrpí újmu i vaše sebevědomí. Cítíte především vztek, lítost, křivdu a potupu. Jak se tedy s celou situací vyrovnat?

Co dělat v prvních chvílích při odhalení nevěry

Pokud jste právě přišla partnerovi na nevěru nebo se vám k ní sám přiznal, čeká vás pravděpodobně reakce šoku, i když jste třeba něco již delší dobu tušila. V takovou chvíli vám doporučuji své emoce příliš v sobě nedusit a nechat jim volný průběh. Jestliže na něj chcete řvát, klidně si zařvěte. Takto totiž dáte průchod vašim přirozeným emocím a nebudete je v sobě dusit. Pokud pláčete, rozhodně se nestyďte. Chcete-li být sama, pošlete partnera pryč. Prostě jednejte v první chvíli co nejpřirozeněji. Až úplně prvotní reakce pomine, jděte se třeba projít, abyste vychladla, nebo zavolejte kamarádce či osobě, které důvěřujete. Nezůstávejte sama, protože právě tato fáze rozchodu je emočně jedna z nejnáročnějších. Hodně mluvte o svých citech, vůbec se za ně nestyďte a pokud možno je neduste v sobě. Stejně vás dřív či později nevyjádřené emoce dostihnou. Poté pracujte na uklidnění se procházkou nebo kontaktem s blízkou osobou.

Jak se zachovat, když chce partner kvůli nevěře odejít

Jestliže se partner rozhodl odejít, ujistěte se, že své rozhodnutí myslí vážně a že je konečné. U vás tak může nastat proces, kdy se s rozchodem začnete postupně smiřovat. Je také důležité společně se dohodnout na praktických věcech, jako co si kdo vezme za nábytek, kdo z vás se bude stěhovat a jak se budete starat o děti. Je dobré nezůstávat v této fázi sama, požádat o pomoc blízké. Přece jen ve fázi těsně po rozchodu nejste úplně schopna kritického přemýšlení a pomoc nezaujatého člověka vám bude jen ku prospěchu.

Zkusit to znovu: pro a proti

Někdy není zcela zřejmé, kdy vztah po nevěře ukončit a kdy to ještě zkusit znovu. Zkuste si tedy na základě následujících kritérií vyhodnotit, jestli chcete ve vztahu pokračovat, nebo vám to za to nestojí.

Proč ano:

Chybovat může každý

Jestliže jste se dověděla o nevěře partnera, on se vám kaje a pláče, že je mu celá situace líto a nechce o vás přijít, doporučuji vám vzít si čas na rozmyšlenou a celou věc si v klidu promyslet. Přemýšlejte nad tím, proč se partner nevěry dopustil. Nehraje v tom podstatnou roli například vaše odtažité chování či fakt, že se poslední dobou spíš nevidíte, než vidíte? Pokud sama cítíte, že na partnerově nevěře máte podíl i vy sama, doporučuji vám jít do sebe a snažit se společně najít východisko z dané situace.

Je škoda obětovat pěkný vztah pro krátkodobé vzplanutí

Jste spolu už delší dobu a vy nebo partner jste hledali rozptýlení a vzrušení v náručí jiné osoby. Ano, stalo se, s tím už v tuto chvíli nic neuděláte. Pokud je jediným důvodem nevěry „jen“ nuda ve vztahu, zamyslete se nad tím, jak váš vztah oživit. Pokud se nudíte v sexu, kupte si třeba společně Kamasútru a nechte se inspirovat. Jestliže je váš vztah stereotypní a plochý, vytvořte si nějaké události, na které se budete oba těšit. Třeba spolu jen tak proválejte den v posteli nebo se vypravte bez navigace a na víkend do neznáma. Takové aktivity vás spojí a dodají vašemu vztahu šťávu a drive.

Nevěra může oba partnery přimět pracovat na vztahu

Pokud se oba rozhodnete, že za nevěrou uděláte tlustou čáru, berte ji jako motivátor, abyste na svém vztahu společně zapracovali. Začněte spolu dělat nové věci, věnujte se jeden druhému, plňte si své sny a přání. Věřte tomu, že ani spokojené páry nemají vztahovou pohodu úplně zadarmo. Jelikož se vztahy vyvíjejí, je třeba na nich pracovat. A mozek, když se necvičí, zakrní. Je to stejné jako s cizími jazyky. Pokud je nebudete procvičovat, zapomenete je. Pokud na vztahu pracuje jen jeden nebo žádný, upadne. Věnujte tedy vašemu vztahu patřičnou váhu a naučte se vysoké vztahové inteligenci. Pokud potřebujete pomoct, kontaktujte zkušeného vztahového kouče, který vám rád pomůže.

Proč ne:

Nevěra se může opakovat

V případě, že se ve vašem vztahu vyskytne nevěra, rozhodně doporučuji, abyste tuto skutečnost nepodceňovala. Ptejte se sama sebe: „Skutečně chci být s partnerem, který mě podvedl nebo kterého jsem já podvedla?“, „Důvěřuji ještě této osobě?“, „Proč jsem partnera podvedla?“, „Může se partner změnit, aby mě to netáhlo jinam?“ „Jsem ochotná nevěru odpustit a na celou věc zapomenout?“ Pokud partner bere nevěru na lehkou váhu, má tendenci celou situaci zlehčovat nebo vás obviní, že za stav vašeho vztahu můžete vy, pak bych vám doporučila popřemýšlet, zda chcete být ve vztahu s takovým člověkem i v případě, že máte děti. Je lepší být v kvalitních vztazích, které jsou založené na čistém základu, než se za každou cenu snažit udržet vztah, ve kterém nejste šťastná. V případě, že jste to vy, kdo se dopustil nevěry, zkuste vyhodnotit váš vztah. Prostě si ho oznámkujte jako ve škole, s tím rozdílem, že stupnice je od nuly do desítky, kde desítka je nejlepší a nula nejhorší. Je-li váš vztah dlouhodobě níž než sedm a půl, zvažte, zda je možné tento stav změnit a jak. Není nic horšího než se trápit v mrtvém neperspektivním vztahu. Právě vaše dlouhodobá nespokojenost ve vztahu ústí v opakovanou nevěru.

Touha pomstít se 

I když si řekneme, že na incident zapomeneme a celou věc budeme chtít přejít, nevěrník se snaží a hýčká si nás jako královnu, vaše sebevědomí i tak utrpělo vážnou ránu. Některé ženy prostě nevěru nemohou skousnout a partnerovi se chtějí pomstít. Chtějí mu prostě ukázat, že i ony jsou žádoucí. Tento typ žen pak ale nejvíc ubližuje jedině sobě, namísto toho, aby ublížily hlavně partnerovi. Pokud jste partnerovi přišla na nevěru a cítíte v sobě silnou touhu pomstít se, radím vám, abyste to nedělala. Spíš se vypovídejte kamarádce, poplačte si a všechny negativní emoce ze sebe vypusťte. Ano, můžete na sobě začít pracovat, změnit účes, koupit si nové oblečení, abyste si připadala krásnější a žádanější. Je v pořádku, když se za vámi budou muži otáčet, ale nemstěte se tím, že si do své ložnice pustíte někoho cizího. Pokud ve vás touha po pomstě doutná, raději si dejte s nevěrným partnerem chvíli pauzu a vezměte si dostatek času na rozmyšlenou. Vy budete mít čas zjistit, co vlastně chcete, a uděláte tak rozhodnutí, které je to nejlepší pro vás.

Narušení důvěry a neschopnost nevěru odpustit

Nevěra je vážným zásahem do vztahu dvou lidí. Tato skutečnost může mít pro vztah fatální následky. Pokud nedokážete nevěru odpustit, nebo k ní došlo už poněkolikáté, nesnažte se vztah za každou cenu zachránit. Poslouchejte hlas svého srdce. Co vám říká? Jednoznačně nejlepším řešením je alespoň dočasná vztahová izolace. Prostě se s partnerem nějaký čas nevidíte. Pokud úplná izolace není možná, snažte se kontakt s ním omezit na nutné minimum, abyste měla čas vše si v klidu promyslet. Cílem je, abyste udělala rozhodnutí, které je to nejlepší pro vás a které bude reprezentovat to, co chcete vy. Jestliže dojdete k závěru, že nevěru neunesete, je skutečně lepší vztah ukončit dřív než později. Pokud si sama nevíte rady, klidně se o svém stavu poraďte s odborníkem. Ten vám dá zdravý nadhled a může vás rychleji posunout tím správným směrem, který je nejlepší pro vás.

Jak nevěře předejít?

Nevěra jako taková je vyústění dlouhodobé nespokojenosti jednoho z partnerů. Ať už jste byla nevěrná vy nebo váš partner, snažte se jít po příčině, která k nevěře vedla. Jestliže jste se rozhodli i přes nevěru ve vztahu pokračovat, vezměte si z ní ponaučení a na vztahu pracujte. Každopádně, nevěře se dá poměrně snadno předejít. Jak na to?

Komunikujte spolu

Špatná komunikace mezi partnery je nejčastější příčinou vztahových problémů. Pokud ve vztahu komunikuje jen jeden, je pak velice těžké učinit oba partnery šťastnými. Komunikující partner má pocit, že pro toho druhého není důležitý a neustále se potřebuje ujišťovat, že je vše v pořádku. Pak se však stane to, že komunikující partner cítí obrovskou frustraci, že s ním druhý nemluví a nedává mu najevo své city. Ten, který nekomunikuje, se pak cítí atakován neustálými dotazy a má pocit, že nikdy nemá klid. Jak z toho tedy ven? Dávejte jednoduše najevo své pocity, hlavně ty, které nejsou příjemné. Dejte si záležet na tónu, kterým své emoce sdělujete (nikdo nemá rád křik a obviňování). Mluvte hlavně o svých pocitech. Místo: „Ty jsi tenkrát…“ použijte „Mně tehdy bylo líto, že…“ Tímto způsobem učíte partnera empatii a dáváte najevo emoce, které cítíte vy. Tato forma komunikace je mnohem účinnější než obviňování a nátlak, které se používají mnohem častěji.

Rozvíjejte váš vztah

I do sebelepšího vztahu po čase přijde rutina. Ta sama o sobě není špatná, ale rozhodně by nemělo dojít k nudnému stereotypu. Pokud se jeden z partnerů začne ve vztahu nudit, často vzniká podhoubí pro nevěru. Snažte se proto na svém vztahu pracovat, dělejte nové věci, inspirujte se druhými a naplňte váš život takzvanými magickými momenty. To jsou chvíle, které jsou určené jen pro vás a pro vašeho partnera. Zajistěte si třeba hlídání pro děti a jeďte spolu na prodloužený víkend. Udělejte si romantický večer při svíčkách nebo si vyjděte na rande. Fantazii se meze nekladou. Je jen důležité, abyste si tyto magické momenty oba užívali a nebyla to pro vás jen další povinnost.

Snažte se sladit v sexu

Sex je důležitou součástí vztahu již od samého začátku. Jste-li dlouhodobě v sexu nespokojená nebo není spokojený váš partner, tak nespokojenost často končí nevěrou. Znovu se zkuste sami sebe zeptat, co můžeme společně udělat pro to, aby nám to spolu klapalo. Mějte však na paměti jeden fakt. Chemická přitažlivost mezi partnery je něco, čeho nedocílíme ani krásným parfémem, ani tím, že si vezmeme ty nejvyšší podpatky a nejkratší sukni. Pokud mezi vámi není, tak tam prostě není a nikdy nebude. Můžete se snažit sebevíc, ale jste-li vy nebo váš partner ve vztahu z rozumu a vzájemně se nepřitahujete, vždycky budete hledat cestu ven. Samozřejmě chvíli trvá, než si na sebe s partnerem zvyknete, ale pokud se dlouhodobě pohybujete v oblasti sexu níž než na hodnotě sedm a půl, pak je na zvážení, zda v tomto vztahu dále pokračovat. Jestliže cítíte, že mezi vámi přitažlivost funguje, pak je vše na dobré cestě. Jen neusněte na vavřínech. Stejně jako na komunikaci, i na sexuální oblasti je třeba pracovat. Jak? Třeba tak, že si zavedete společný sešit, který si někam schováte, a budete si do něj psát vaše vzájemná přání, která si budete postupně a nečekaně plnit.

Postavte vztah na vzájemné důvěře

Opravdu kvalitní a hluboké vztahy jsou založeny na vzájemné důvěře, kterou si však oba partneři budují postupně. Je to stejné, jako když stavíte například dům. Pokud jej začnete stavět na pořádných základech, investujete do kvalitního materiálu a postavíte ho tak, jak si přejete, je velmi nepravděpodobné, že váš dům opustíte kvůli hezky vypadajícímu montovanému domku, který stojí někde na periferii. Stejně tak je to i se vztahy. Pokud jsou založeny na důvěře, svobodě, úctě a lásce, je šance na nevěru mnohem menší. Svět pochopitelně není sterilní a každý den potkáte alespoň jednoho muže, který se vám líbí. Stejně tak je to i v případě vašeho partnera. Avšak to, že potkáte hezkého a inspirativního muže, ještě nutně neznamená, že s ním musíte být nevěrná. Nevěry se dopustíte jedině ve chvíli, že v nějakém ohledu nejste spokojená ve vašem stávajícím vztahu. Stejně tak je to i u vašeho partnera. Pokud tedy bude váš vztah stát na dobrém a kvalitním základu, nebudete jej chtít zničit kvůli někomu, kdo jen tak půjde kolem.

Vyskytla se ve vašem vztahu nevěra a vy nevíte co s tím? Velmi ráda vás pomohu nasměrovat. Můžete se objednat buď na individuální konzultaci, nebo navštivte jeden z našich vztahových  workshopů.

Chcete se nás na cokoliv zeptat?

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie