Objevte sílu sebevědomí a přitažlivosti

2. 10. 2016 | Škola vztahů | Redakce

Existuje mnoho technik, jak si zvýšit sebevědomí. Avšak co to vlastně sebevědomí je? Co je cílem všech technik, které slouží ke zvýšení sebevědomí? Proč jsou sebevědomí lidé přitažliví a čím to je? Všechny tyto otázky zodpovím v dnešním článku.

Co je a není sebevědomí

Sebevědomí je projevení sebe sama ve vlastní přirozenosti. Člověk, který má zdravé sebevědomí, dělá věci, které ho baví, je spokojený a naplněný. Nebere si osobně kritiku a názory okolí. Dělá jednoduše to, co cítí, že je správné a jedná tak, aby se cítil šťastný. Sebevědomý člověk nemá zapotřebí urážet druhé, pokud se projeví ve své přirozenosti, a naopak je podporuje. Je soucitný a laskavý. Druhé vede, nekontroluje. Sebevědomí není sobeckost a egoismus. Není to touha po pomstě a zahořklost způsobená křivdou. Není to strach ze samoty, který je příčinou toho, že máme tendenci druhé svazovat a nedáme jim svobodu. Sebevědomí je tedy lehkost, radost, svoboda, pocit štěstí, tvořivost, naplnění, seberealizace, láska k sobě a druhým, laskavost, vstřícnost.

Jak si sebevědomí zvýšit

Máte-li pocit, že se dusíte a nežijete naplněný život, je to právě tím, že máte nízké sebevědomí. Když pracuji s klienty, kteří řeší životní nenaplnění, vždycky během sezení objevíme, že příčinou je pochybnost. Pochybnost o sobě. A pochybnost není nic jiného, než nízké sebevědomí. Pochybnost může vzniknout různě: ať už tím, co jste slyšeli jako malí od okolí, nebo vaším vlastním vnitřním kritikem, kterého jste si v sobě za ty roky vytvořili. Jak tedy s pochybností pracovat? Ze všeho nejdřív se dostaňte do svého nitra a sami k sobě. Odpovězte si na otázku, kdo vlastně jste a jací jste? Co vás baví a naplňuje? Poznejte se dokonale a na odpověď nespěchejte. Dejte si čas a poslouchejte se. Pak si odpovězte na otázku, kdo vám ve vašich snech a ve vaší přirozenosti brání? Dříve či později se dopracujete k odpovědi, že si bráníte jedině vy sami. Co s tím? Seberte odvahu a začněte dělat postupné kroky, abyste se cítili silní, svobodní a radostní. Ano, není to jednoduché. Ano, bude to chvíli trvat. Avšak stojí to za to. Pokud potřebujete podpořit a načerpat síly, právě pro tyto účely jsem vytvořila akci „Transformační prodloužený víkend s Hankou Wolf“, která vás opravdu důkladně připraví na cestu za vaší přirozeností a naplněným životem.

Sebevědomí a přitažlivost

Proč jsou sebevědomí lidé přitažliví? Protože jsou šťastní. Vyzařuje z nich pozitivní a čistá energie. Lidé jsou rádi v jejich společnosti a cítí se s nimi lehce a radostně. Lidé se zdravým sebevědomím jsou laskaví a vyzařuje z nich vnitřní síla. Takoví lidé vás nebudou litovat a smutnit z toho, že se vám v životě nedaří. Udělají pro vás něco mnohem víc: povzbudí vás na vaší cestě a budou upřímně a ze srdce věřit, že jste natolik silní, že svou cestu zvládnete. Budou tu pro vás, stát vedle vás, avšak nechají vás, abyste si cestu za štěstím ušli sami. Pokud to uděláte, uvidíte, že si sami sebe začnete víc vážit, začnete cítit svou vnitřní sílu, vykvetete. Začnete se o sebe více starat a budete rádi na světě. Ani se nenadějete a lidé vám začnou říkat, že z vás jde krásná a pozitivní energie. Druzí budou rádi ve vaší přítomnosti a bude jim s vámi hezky. Stanete se přitažlivými. Přirozeně, nenásilně, díky sobě a díky tomu, že si sami sebe začnete vážit a začnete se mít rádi.

Pokud jsou vaše jizvy minulosti natolik hluboké, že se neumíte sami navést, jsem tu pro vás. Můžete se mnou absolvovat individuální koučinkový program „Umění sebedůvěry“, přijít na celodenní opravdu intenzivní workshop „Umění sebedůvěry INTENZIVNĚ“ nebo se nechat inspirovat na přednášce „Umění zdravé sebedůvěry“.

Chcete se nás na cokoliv zeptat?

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie