Jak poznat, jestli mám sama sebe ráda?

6. 8. 2015 | Články a videa, Škola byznysu | Redakce

Abychom se ve svém životě cítili dobře, potřebujeme k tomu jistou dávku sebevědomí. Jak ale rozeznat, jestli jsem či nejsem sebevědomá? Se zdravou sebedůvěrou souvisí také zdravá sebeláska. Řekla bych, že jedno podporuje druhé a nedají se od sebe oddělit. Máte se skutečně ráda?

Napsala: Mgr. Kateřina Matláková

Jak sama se sebou mluvíte?

Vztah sama k sobě poznáte především tak, když si zanalizujete svůj vnitřní dialog. Jaký je, jaký používáte slovník? Když posloucháte hlas ve své hlavě, říká vám pozitiva či negativa? Nezřídka jsme samy k sobě velmi kritické, častujeme se neslušnými slovy a trestáme se vinou za běžné chyby. Někdy vlastně ani žádný dialog nevedeme a ve shonu běžných dní nevěnujeme sami sobě a svým myšlenkám žádnou pozornost. Pokud je tomu tak, vaše sebeláska se dá rozhodně vylepšit! Zkuste se bavit sama se sebou, jako s nejlepší kamarádkou. Chvalte se, oslovujte sama sebe co nejpříjemněji a odpouštějte si. Při ranním odchodu do práce se nastartujte pohledem do zrcadla a řekněte si něco hezkého.

Jak se chováte ke svým potřebám?

Každá žena má své potřeby a touhy. S příchodem partnera, následně manžela a dětí však své tužby odsouvá na druhou kolej. Vše ostatní je pak na prvním místě a žena se snaží potěšit a uspokojit spíše potřeby svých blízkých. Stává se vám, že pro milovaného uvaříte, avšak pokud jste sama, týden večeříte jen chleba s máslem? Ve zdravé sebelásce na sebe nezapomínáme! I vedle svých blízkých si proto plňte své představy. Uvařte a načančejte jídlo, povečeřte i sama při svíčce, sama pro sebe se doma oblékněte do hezkého oblečení a staré tepláky nechte ve skříni.

Jak se chováte ke svému tělu?

V neposlední řadě se ptejte sama sebe, jaký vztah máte ke svému tělu. Pohladíte se někdy, nebo jen tvrdě a bez úmoru cvičíte. Snažíte se své tělo neustále vylepšovat, aniž byste respektovaly jeho potřeby odpočinku? Jaké jídlo jaké kvality svému tělu poskytujete? Ke zdravé sebelásce nepatří ani přehnané přejídání, ale ani přehnané cvičení a umělé vylepšování. Dopřejte svému tělíčku zdravé potraviny, zdravý pohyb, který vás těší. Pohlaďte svá stehna i bříško ve sprše, hýčkejte se a naučte se mít ráda taková, jaká právě teď jste. Lásku, kterou svému tělu projevíte, vám vrátí zpět. Konečně se pak ve svém těle budete cítit dobře.

Pokud i vy toužíte mít lepší vztah k sobě samé, ráda se Vám budu věnovat v rámci osobního koučinkového balíčku Umění sebedůvěry. Zvu vás také na svůj workshop Praktické meditační techniky pro každý den, kde vás naučím pár kratičkých technik, které vám pomohou každý den cítit se o trochu lépe.

Krásný den!

Chcete se nás na cokoliv zeptat?

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie