Jak se odpoutat od nevhodného partnera?

27. 1. 2016 | Poradna | Redakce

Na článek „Jak se odpoutat od partnera“ přišlo velké množství reakcí, ohlasů a dotazů. Ze všech dotazů jsem vybrala tři, které nejvíce a nejvýstižněji reprezentují problematiku nevhodných vztahů, partnerů a následného odpoutání se od těchto škodlivých modelů.

Dobrý den,

musím na začátku říct, že „Jak se odpoutat od partnera“ je opravdu úžasný článek. Hned jsem se v něm našla a to především v tom, že si sama sebe nevážím. Měla jsem 7letý vztah, po 3 letech mě začal bít i podvádět. Podváděl mě tak, až si udělal dítě s jinou. Dítě nechtěl, ale dotyčná na potrat nešla, tak se k ní nastěhoval, po roce a tři čtvrtě se od sebe odvrátili. V té době jsme se opět potkali a on začal, že mě chce zpátky, že si vše uvědomil atd. Byli jsme spolu přes prázdniny, říkala jsem si, že každý dělá chyby, i já je dělám. A tak jsem tomu dala šanci. Řekl mi, ať na nic nespěchám, že se mnou chce být, ale musí si vše zařídit. Na konci srpna jsme se viděli naposled a pak se mi ozval až po měsíci, kdy mi v sms v 1 ráno napsal: „Miluji Te“. A pak nic…

Před týdnem ke mně přijel v půl 4 ráno, ale byl opilý. Ráno se probral a řekl mi, že by jinak nedokázal sebrat odvahu a že o mě stojí. Potom odjel domů a přijel až za dva dny. Měl přijet v pondělí, ale v 10 ráno mi napsal, že musí naléhavě do práce a že se po obědě ozve. Ozval se v 6 večer s tím, že se omlouvá, že mu jeho bývalá přítelkyně dala jeho dceru. Já jsem teď ve stavu, že nevím, zda mu věřit.
Já ho mám moc ráda… Chodili jsme spolu od mých 15 let. V 17 jsme spolu začali bydlet, protože jsem to měla doma špatné a rodiče se rozváděli. Říkám si, proč se ke mně vrací, když z něj necítím, že by si mě vážil. Ano, rád mě asi má, ale že bych mu za něco stála, necítím.
Pro mě je láska strašně moc. Jsem v lásce věrná, vážím si jí a nikdy bych si nezahrávala s city ostatních, ale přijde mi, že partner ano, že on ano. Trápím se, utápím se v tom a nevím co dál. Nevím, co a jak mu říct.

Moc se omlouvám, že jsem Vás tak zahltila, a předem Vám velice děkuji.

S pozdravem

Alice

Dobrý den, Alice,

děkuji za důvěru a otevřenost. Co se týče Vaší situace, zamyslete se teď sama za sebe, jestli jste s tímto mužem skutečně šťastná, anebo na štěstí pouze čekáte. Pokud říkáte, že se utápíte, podle mého názoru o štěstí nemůže být řeč. Možná Vám mé stanovisko bude připadat nekompromisní, avšak z vlastní zkušenosti vím, že pokud do toho takzvaně neříznete, budete se neustále jen topit. V slzách, žalu a zklamání. A to je opravdu škoda. Situace je pro Vás jistě bolestivá, avšak nezpůsobujte si více bolesti, než je třeba. Pokud jste pro vztah zatím dělala jen Vy, nechte teď VŠE na partnerovi. Jestliže o Vás skutečně stojí, zabojuje o vztah s Vámi. Také si v sobě ujasněte, jaké chování hodláte tolerovat a co je již přes Vaši hranici. A na této hranici (hranici důstojnosti) si skutečně trvejte. Možná Vám nevyjde tento vztah, ale dáváte tím okolí a sobě najevo, jakému vztahu se otevíráte.

Věřím, že jsem Vám tímto pomohla a přeji Vám mnoho sil. Utřete slzy a začněte se ze života radovat. Je skutečně škoda, aby Vám jeden muž sebral Vaši krásu a spokojenost. A pokud tyto pocity neznáte, je právě na čase je začít ŽÍT!

Kdybyste potřebovala pomoct, jsem tu pro Vás prostřednictvím konzultace nebo workshopů o sebedůvěře a vztahovém potenciálu.

Přeji Vám krásný den.

S úctou,

Hana Wolf

Dobrý den, paní Wolf,

Procházím podobným problémovým obdobím, které je popsáno ve Vašem článku „Jak se odpoutat od partnera“. Stojím před rozhodnutím, zda odejít, nebo nikoli. Já bych rád odešel, ale manželka to vidí opačně. Nechce zahodit 24 let života. Nechci ji tím nijak ublížit, a proto nevím, co udělat. Na druhou stranu myslím, že se takto budeme trápit oba.

Děkuji

Jiří

Dobrý den, Jiří,

zamyslete se nad, tím, zda je Váš vztah už natolik vyhořelý, že s ním nejde nic dělat. Také se sám sebe zeptejte, z jakého důvodu jste do tohoto stadia s manželkou dospěli? Pečovali jste o to, nebo jste začali žít vedle sebe a vztah odsunuli na druhou kolej? Pokud jste ve vztahu nešťastný, zeptejte se sám sebe, co konkrétně by Vás udělalo spokojenějším? Máte dostatek péče a porozumění od manželky? Stará se o sebe Vaše žena tak, abyste byl spokojený a nemusel se ohlížet po jiných? A dáváte Vy jí dostatečnou oporu a podporu, kterou potřebuje?

Jestliže jste nešťastný a nevíte si rady, ráda Vám pomohu urovnat a utřídit si Vaše myšlenky dříve, než se rozhodnete definitivně. Mohu Vám nabídnout osobní setkání formou konzultace, kdy objasníme mnohé situace, a pomohu Vám a Vaší paní posunout se dál. Pokud budete chtít využít této možnosti, jsem tu pro Vás a ráda Vás vyslechnu. Nemějte obavy, i když jsme Škola pro Ženy, pracuji i s muži a právě  s tímto tématem mám bohaté zkušenosti.

Přeji Vám pěkný den a mějte hodně síly.

Srdečně

Hana Wolf

Dobrý den, paní Hano,

cítím se tak nějak, jak bylo popsáno ve Vašem článku „Jak se odpoutat od nevhodného partnera“. S tím rozdílem, že vím, že mě má rád, jen už prostě nechci být na druhé koleji. Má totiž partnerku, kterou znám. Vím, že ve věcech ohledně ní, jejich vztahu a dvou dětí, nelže. Jenže už moc dlouho otálí s řešením. Přesto všechno mě nenechá jít dál a stále se mi do života vrací. Tentokrát se ale držím svého rozhodnutí a neustoupím. Myslím, že mu to dochází a začíná mít strach, že mě ztratí nadobro. Nevím jak dál.

Marie

Dobrý den, paní Marie,

děkuji Vám za Váš dotaz a hned v úvodu Vám chci popřát mnoho síly. Chápu, že je pro Vás situace bolestivá, jenže pokud si sama neujasníte hranice, kam až jste ochotná vztah nechat zajít, budete do nekonečna narážet na to, že pro partnera nebudete na prvním místě

Z toho, co píšete, postupujete správně: tedy dáváte na první místo sebe a ptáte se, za jakých podmínek chcete ve vztahu být. Vašemu partnerovi můžete věřit, že Vás má rád a skutečně tomu tak je. Jenže v jistém bodě MÍT RÁD prostě nestačí. Muž by s Vámi měl chtít budovat společně, pečovat o Váš vztah a starat se o Vás, jak nejlépe umí. Pokud má muž dvě ženy, věřte tomu, že ani jednu z Vás nemá v úctě. Oběma Vám ubližuje, i když si to možná neuvědomuje. A Vy si, prosím, nenechte ubližovat. Život je totiž příliš krásný na to, abyste se trápila a přemýšlela nad tím, jestli mu stojíte za to. Svět je plný báječných a fajn mužů, kteří by za vztah s Vámi snesli modré z nebe. Tak se jim otevřete, nechte odejít minulost a važte si sama sebe.

Přeji Vám hodně síly a věřím, že situaci zvládnete.

S úctou

Hana Wolf

Chcete se nás na cokoliv zeptat?

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie