Myslí to s vámi muž vážně? Všímejte si maličkostí!

26. 4. 2015 | Články a videa, Škola vztahů | Redakce

Konečně jste prolomila svou samotu a začala jste se vídat s mužem. Jenže jak poznáte, že o vás má skutečný zájem, když jste tak dlouho nerandila? Vztahové začátky jsou vždy tak trochu o nejistotě, domnělých výkladech mužova chovaní a o otázkách „Co tím vlastně myslel?“.

Napsala: Mgr. Kateřina Matláková 

Bujná fantazie pracuje, a žena si tak vytvoří v hlavě konstrukci, které chce věřit. Pokud v tuto chvíli tápete a nevíte, jestli o vás muž skutečně stojí, všímejte si opravdu maličkostí. Tyto drobné „trky“ jsou schopné vám velmi dobře napovědět, co k vám dotyčný cítí.

1/ Chůze

Na mužově chůzi se ve vztahu k vám dá jistě mnoho vyčíst. Jde muž vedle vás a neustále vás po očku sleduje? Nebo jde tři kroky před vámi? Jestliže vás muž pravidelně nechává vlát za sebou, svědčí to jistě i o jeho přístupu. Dost pravděpodobně bude myslet především sám na sebe a nebude se na vás příliš ohlížet. Pokud se to stane jednou, není třeba dělat ukvapené závěry. Máte-li však na každé schůzce co dělat, abyste byla partnerovi v závěsu, je tu první vykřičník. Stejně tak vstupem do místnosti a gestem otevření dveří vám dává muž najevo svou pozornost. Zaujal mě příběh jedné klientky, kdy muž sice otevřel dveře pro sebe, ale těsně před jejím nosem se zavřely a ona narazila. Takhle tedy opravdu ne!

2/ Mluva

Skutečně se muž zajímá o to, co říkáte? Nebo máte pocit, že jste jen nástrojem k jeho sebeprezentaci? Trkem v komunikaci s partnerem může být časté skákání do řeči nebo nečekaná změna tématu. Pokud se vás muž zeptá na něco pro vás důležitého a po přerušení číšníkem se k tématu již nevrátí, je zřejmé, že o váš příběh skutečně nestojí. Pamatujte také, že komunikace na schůzkách by měla probíhat přibližně 50 na 50. Povídáte-li o svém pracovním dni a partner vás přeruší, aby začal o svém tématu o super čtyřtaktní motorce, pak se o váš svět příliš nezajímá.

3/ Iniciativa

Nedávno jsem se od jedné mladé dívky dozvěděla, jak to dnes chodí s tzv. balením u teenagerů. Kluků je prý málo, takže se mladé dívky snaží přetrhnout o jejich pozornost a chlapci si jen ukazují prstem. Přiznám se, že mi to přijde z pohledu ženy docela potupné. Doba se možná změnila, ale já jsem zastáncem tradičního přístupu k balení a počátku vztahu. Hlavním iniciátorem schůzek a kreativních nápadů by měl být z větší části vždy muž. Do ženy zahleděný a zamilovaný muž je schopen pro schůzku udělat cokoliv a do naplánování vloží veškerou svou kreativitu. Přeorganizuje si svůj plně nabitý program tak, aby své volné chvilky se ženou strávil, a pokud odjede na služební cestu, touží být se svou kráskou alespoň v kontaktu po telefonu. Jestliže se nacházíte ve vztahu, kde musíte vše iniciovat vy, pak věřte, že mužova pohodlnost vypovídá o jeho náboji k vám. Napsala jste mu smsku před týdnem a stále se vám neozval? Neztrácejte svůj drahocenný čas s mužem, který o to a za to nestojí!

Stává se vám opakovaně, že se ze slibných začátků nakonec vyklube vztahový krach a vy jste s dalším šrámem na srdci opět na startu? Dost pravděpodobně budete mít zanesený svůj vnitřní radar, který vám červenou kontrolku nezapne včas, a pokud zapne, pak ho neposloucháte. Jistě se vám stalo, že vám na muži v počátku randění něco nesedlo, ale stejně jste do toho šla? Žena ve své síle si je svého radaru plně vědoma a poslouchá ho. Přijďte si svůj vnitřní radar očistit na můj workshop Ukončete vztahová dramata  nebo využijte sílu a energii osobní konzultace.

Katerina_MatlakovaMgr. Kateřina Matláková

Působí jako kouč a mentor ve Škole pro Ženy v rámci pražské kliniky PURE CLINIC Praha. Věnuje se koučinku a pomoci lidem v oblasti jejich sebevědomí a partnerských vztahů. Provede vás obdobím hledání vlastní identity, odpuštěním a propuštěním starých zranění tak, abyste dokázali nastoupit na novou cestu. Vede workshopy Praktické meditační techniky pro každý den a Odhalte své emoční naprogramování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie