Pokud se nemám ráda, dostanu lásku od muže?

10. 11. 2015 | Články a videa, Poradna | Redakce

Dobrý den, souvisí sebeláska a sebeúcta s tím, že co přijmu také zpět dostanu? Tedy pokud mám ráda samu sebe, dostanu lásku od muže? Pořád se na mne lepí stejné typy mužů a je pravdou, že se až tak ráda nemám. Děkuji, Petra

Poradna: Kateřina Matláková

Hezký den Petro,

ráda Vám na Váš dotaz odpovím a děkuji za něj.

Určitě si své vztahy vždy vytváříme na základě toho, co je v nás samých. V partnerstvích se totiž vždy odráží a dostává pod lupu naše nitro.

To co se nám ve vztahu často odehrává, popisuji na následujícím příkladu. Představte si, že v sobě máte promítačku, a vztah s partnerem a všeobecně i další vztahy, jsou naším promítacím plátnem. Vždy si na své okolí promítneme svoje představy, své hodnoty, svůj systém přesvědčení. Problém ovšem je, že o velké části svých přesvědčení ani nevíme a ukrývají se často v našem nevědomí.

Pokud tedy sama sebe až tak ráda nemáte, v partnerství se to projeví přesně tak, že se Vám lásky nebude dostávat. Promítáte si totiž onu nedostatečnou lásku k sobě.

Nestačí, když milujeme a máme v úctě druhé. Když jen dáváme ze sebe tyhle láskyplné kvality ven, nestačí to k tomu, abychom totéž pociťovali i my. Vždy je důležité stejnou úctu a lásku (nebo cokoliv jiného co se nám nedostává) směrovat i vůči sobě samým! Pak ona kvalita (láska, úcta, péče, pozornost) může krásně proudit, neboť si ji začneme na své okolí promítat.

Pokud si tedy přejete, abyste si přitáhla jiný typ mužů, je důležité se nejdříve podívat do sebe a nalézt, co vám brání mít se ráda a začít podnikat kroky. Cesta k sebelásce sice nějaký čas trvá, a je to proces učení, ale naučit se rozhodně dá ;-) Mám zkušenost, že někdy se stačí prostě vydat na cestu (tzn. vůbec nemusíte mít hotovo) a začnou se dít zázraky. Obzvlášť na poli vztahů.

Kdybyste měla chuť a zájem, můžu Vám nabídnout vstupní konzultaci v hodnotě 600,- Kč, na které bychom mohly podrobněji nahlédnout na Vaší vztahovou situaci, a následně bych Vám nabídla možné postupy, jak věc řešit. Případně Vám můžu rovnou doporučit zvýhodněný koučinkový balíček Umění sebedůvěry, který je právě na podporu sebelásky zaměřený.

Budete-li mít jakýkoliv další dotaz, klidně napište nebo zavolejte.

Přeji Vám hodně štěstí!

Chcete se nás na cokoliv zeptat?

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie