Umíte si užít své úspěchy? Naučte se to!

28. 7. 2015 | Články a videa, Škola byznysu | Kateřina Chytra

Jen málokterý člověk má pocit, že je skutečně úspěšný. Jenže jak můžeme být úspěšní, když sami sebe nehodnotíme příliš dobře? Pojďme se společně podívat na to, jak jednoduše se dá vztah k vlastní úspěšnosti vypilovat.

Napsala: Mgr. Kateřina Matláková

Denní úspěchy si neuvědomujeme

Mnoho lidí má v současné době problém uvěřit tomu, že mají vlastní hodnotu jen tak, sami od sebe. Zpravidla svou hodnotu posuzují podle pracovních výkonů a podle toho, co velkého v životě dokázali. Denně však máme před sebou tolik výzev a zdoláváme několikeré překážky. Jenže problém tkví v tom, že si své denní úspěchy mnohdy neuvědomujeme. Nedokážeme sami sebe ocenit za drobnější skutky a čekáme jen na „velké věci“. Dny plynou a my máme pocit, že mnohdy nestojíme za nic a že jsme nic moc nedokázali.

Autorka článku

Kateřina Chytra

Mgr. Kateřina Chytra

Působí jako Senior kouč a mentor ve Škole pro Ženy, v rámci pražské kliniky PURE CLINIC Praha. Věnuje se pomoci lidem v oblasti jejich partnerských vztahů a životní rovnováhy.  Vede workshop Praktické meditační techniky pro každý den , vydala audioprogram “Vytvořte si harmonický vztah”

Celý profil

Pište si seznam úspěchů

Aby vůbec mohly velké úspěchy přijít, je důležité si nejprve uvědomit ty drobnější, všední věci, které jsou hodné chvály. Dodají vám totiž tolik potřebný pocit vlastní hodnoty a uvědomíte si svou vlastní sílu. Jak tedy začít? Pozorujte se celý den a průběžně si pište do zápisníku své byť drobné úspěchy. Povede se vám pracovní úkol opravdu na jedničku? Překonáte nějaký svůj strach? Odvedete dobře prezentaci? Vymyslíte vlastní recept, nebo upečete opravdu výtečný koláč? Poděkuje vám někdo za vaši pomoc či naslouchání? Napište si to všechno na svůj seznam úspěchů. Možná vás to samotné překvapí, kolik poznámek na konci týdne v seznamu bude!

Dopřejte si čas užít si své úspěchy

Samotný seznam je jednoduchá a účinná metoda. Abychom si však své úspěchy skutečně uvědomili, je nezbytné to vše propojit s emočním prožíváním. Dopřejte si proto čas, abyste si své úspěchy ze seznamu skutečně užili. Po týdnu zápisu si dejte třeba jen deset minutek u oblíbeného čaje, sami se v klidu usaďte a seznam si pročítejte. Uvědomte si ten hřejivý pocit na hrudi a to, že jste to právě vy, kdo svými skutky seznam úspěchů naplnil. Pokud tak budete činit několik týdnů, sami uvidíte, jak se váš vztah k sobě samým změní. Uvidíte najednou svou hodnotu, co vše denně děláte pro sebe i pro druhé. Takový pocit vás pak motivuje dál a dál a dovede vás k takovým úspěchům, jakým v tuto chvíli nevěříte. Hodně štěstí ;-)

Pokud si přejete dostat se blíže k sobě samým a propojit se se svým vnitřním úspěchem, ráda vám k tomu pomohu buď na osobních konzultacích, nebo přijďte na můj večerní workshop Praktické meditační techniky pro každý den. Těším se na vás!

Chcete se nás na cokoliv zeptat?

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie