Akční předsevzetí s novým rokem? Bláznovství!

18. 1. 2017 | Škola vztahů | Kateřina Chytra

S koncem roku jistě každý z nás balancuje a hodnotí předchozí období. Rok 2016 nebyl výjimkou i pro ty, kdo se úplně zamýšlet nechtěli. Jakoby se všechna témata léta zahrabaná pod kobercem najednou vyvalily ven, a člověk chca nechca musel učinit rozhodnutí. Co už nechci ve svém životě? A co je to co chci?

CHCI NOVĚ

Do nového roku si přeji…odejít od toho tyrana, zhubnout 20 kilo a konečně se mít ráda, nebudu čekat a rozjedu svůj projekt, vydělám deset miliónů, najdu práci snů, naučím se francouzsky, v práci opravdu máknu a povýším! Super! Je moc dobře, že víte, co si přejete. Bez cílů a mezníků bychom ve svém životě dost možná stály na místě. Aby se však vaše přání skutečně naplnila, nesmíte je přepálit! Když pro vás dosažení Vašich snů bude až příliš vzdálené, až moc náročné na váš čas i sílu, dost možná se do nich ani nepustíte.

Autorka článku

Kateřina Chytra

Mgr. Kateřina Chytra

Působí jako Senior kouč a mentor ve Škole pro Ženy, v rámci pražské kliniky PURE CLINIC Praha. Věnuje se pomoci lidem v oblasti jejich partnerských vztahů a životní rovnováhy.  Vede workshop Praktické meditační techniky pro každý den , vydala audioprogram „Vytvořte si harmonický vztah“

Celý profil

PŘI ZEMI?

Já osobně jsem zemské znamení a učím se důvěřovat hodně vysokým cílům, v čemž mě inspirují moje kolegyně. Zároveň ale vím, že abychom se dostaly k vysokým cílům, je dobré našlapovat pomalu, jistě a schod po schodu. Nezůstávejte tedy úplně při zemi se svými předsevzetími. Jen si ne jejich naplnění dejte trochu více času a rozkouskujte si je! Je to stejné, jako by Váš cíl byl v prvním patře. Budete se tedy snažit z přízemí do prvního patra doskočit? To je sakra těžká dovednost. Trénujete skoky, ale pokaždé si namelete čumák a doskočíte tak do půlky. To vás vyčerpá a řeknete si, že je to nemožné. Když se ovšem rozhodněte jít schůdek po schůdku, první patro vás nemine!

PROTI PŘÍRODĚ

Pravdou je, že určení našeho roku je významné z pohledu numerologie. Nicméně kdybychom vyzvaly přírodu k naplnění jejich cílů, jistě by volila jinou taktiku :-) Když si strom řekne, že letos vyplodí 50 kilo jablek, kdy myslíte, že začne s plněním svého plánu? V zimě si teprve připraví živnou půdu, energii udržuje ve svých kořenech a kvalitně spí, nezabývá se zbytečným vyháněním výhonků nebo poupat. Proč? Kumuluje všechnu svoji sílu, aby mohl s jarem vyrašit, ukázat se v plnosti, a splnit svůj „plán“ postupně přes listy, květy, a plody v pozdním létě.

My lidé jsme se však od přírodních zákonů odchýlili, a čím více jsme od nich odpojení, tím méně se nám daří. S přáními a předsevzetími je to stejné. Většina lidí si stanoví nové cíle, do kterých začne s novým rokem pěkně šlapat. Jenže v zimě máme energie skutečně méně a měli bychom ji spíš čerpat, než vydávat. A tak nám velmi rychle dojdou baterky i elán. Přijde jaro, a my jsme vyšťavení a bez motivace. V tento moment propásneme své šance na úspěch!

V SOULADU S PŘÍRODOU

Chcete-li, aby se vaše plány skutečně plnily, pak se vyplatí využít přírodních zákonitostí, které v sobě bezesporu máme. Když se na ně naladíme, náš vnitřní biorytmus nás podpoří a cílů tak dosáhneme snadněji. V zimě si tedy promyslete, v hlubším ponoření do sebe, kam byste chtěly v novém roce dojít. Váš cíl by měl být v souladu s vaším srdcem, a nikoliv egem. Získává tak ještě větší šance na úspěch. Dále si nastavte, jakými reálnými krůčky půjdete. Využijte zimu k tomu, abyste nasbírali dostatek sil. Ideálně delším spánkem, kvalitní výživou. V zimě rozhodně není prostor držet nějaké drastické hubnoucí metody nebo hladovky, to by váš organismus jen vyčerpalo, a tento deficit byste pociťovali po celý rok. A do realizace se pusťte na jaře, které podporuje, aby vaše nasbíraná vnitřní síla a odhodlání mohlo vyjít ven!

Přeji Vám hodně štěstí při plnění svých životních snů  a cílů a nezapomeňte, že je stále zima a ta velí – zpomalit!

Chcete se nás na cokoliv zeptat?

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie