Vždy se zamiluji do muže, který mě nechce

8. 12. 2016 | Škola vztahů | Redakce

Možná se vám to stalo několikrát. Potkala jste muže, který přesně zapadl do vašeho hledáčku! Hezký úsměv, stylové boty, a tak začnete nahazovat. Jenže on projevuje nezájem. Buď má partnerku, nebo ho nepřitahujete a randí s jinými.

Možná se s vámi setká jen za účelem „toho jednoho“, ale rozhodně nemá zájem o vztah. Že se vám to stalo už několikrát? Dnešní článek je o tom, kde soudruzi z NDR udělali chybu!

Možná si říkáte, že jste buď fakt smolařka, nebo jste totálně divná. Ten, o koho stojíte, vás nechce, a ten, o koho byste si neopřela ani kolo, vás nahání jak lesní zvěř. Je to skutečně náhoda?

Černý pasažér

Upřímně, tolik náhod by bylo opravdu podivných. Ať už chcete, nebo ne, dost možná v sobě máte něco, o čem ani sama nevíte, ale druzí (a hlavně muži) to podvědomě cítí. Řeč je o podvědomých mechanismech, blocích či potlačených emocích. Takový černý pasažér ve vašem nitru může způsobovat zamilovanost do nepravé osoby. Jak to celé funguje?

S klientkami často řeším podobné téma. „Jak se cítíte, když vám muž projevuje nezájem?“ ptám se jich. Ženy zpravidla cítí odmítnutí, smutek, nenaplněnou touhu a také beznaděj, že nemohou mít to, co skutečně chtějí. Zamýšlejí se, zda se nespokojit raději s málem a jít do vztahu s tím hodným, milým, ale nepřitažlivým chlapcem.

To, co prožíváte dnes s muži, má někde svůj prapůvod. Kdybychom spolu hledaly, došly bychom pravděpodobně do raného dětství. Možná jste si jako malá přála opakovaně nějakou hračku, na kterou rodiče neměli peníze. Nebo jste často slýchávala od rodičů, nemůžeš mít všechno, co chceš, a basta! Váš otec nebyl dost možná často doma, a když jste se chtěla tulit a cítit bezpečí, tak vás od sebe odstrčil. Takové prožitky mohly být pro vás natolik silné, že jste si je podvědomě uložila. Nyní je v sobě nosíte a vytvářejí vám filtr, přes který hledíte na svět a hlavně na vztahy. Pokud tedy v sobě nosíte bolest, odmítnutí a nenaplnění, pak k sobě budete zcela nevědomě přitahovat muže a situace, které vám je budou ukazovat a spouštět. To všechno proto, abyste mohly to staré trauma vyléčit a tzv. emoční špunt, který kdysi vznikl, odšpuntovat! A to je to, co můžete, co dokonce musíte! Kdybyste chtěly, ráda vám s tím pomohu. Když své trauma přerodíte, začnete k sobě najednou přitahovat správné muže, a budete i přitahována těmi správnými muži.

banner-harmonicky-vztah

Pracujte se svým tělem

A jak můžete samy změnit tyto podvědomé síly, které vás vedou do opakujících se situací?

Pojmenujte si nejprve to, co cítíte VY, a výsledek si napište na papír. Když si přečtete své pocity a prožívání, možná na svém těle ucítíte nějaké bodnutí, sevření, tlak či chlad. Takové sevření se zřejmě projeví také ve stejnou chvíli, kdy ucítíte odmítnutí ve svém životě. Třeba když vám vytoužený muž nenapíše smsku nebo vám řekne, že není na vážný vztah připravený. Napište si, kde na vašem těle něco cítíte a co cítíte. Klientky mi nejčastěji popisují svírání a bolest na hrudi, sevření krku, někdy bolest či chlad v žaludku, některé ženy píchá v oblasti vaječníků. Tímto popisem si samy lokalizujete oblast, kde vzniklo ono původní trauma.

Nyní, když máte místo nalezené, buďte s ním co nejčastěji v kontaktu. Co tím myslím? Směřujte svoji pozornost, svůj vnitřní zrak do tohoto zraněného místa co nejčastěji. Nadechujte se do něj tak často, jak jen to bude možné. Vizualizujte si, jak nadechujete léčivé světlo do svého bolavého místa a s výdechem veškerou bolest vypouštíte. Nevíte-li si s podobnou technikou rady, přijďte na můj workshop Praktické meditační techniky pro každý den, ve kterém se právě takové cvičení učíme. Můžete také zapojit svůj dotek a pravidelně si své traumatizované místo masírovat. Přikládejte svou teplou, léčivou dlaň a nechte ji působit, použijte voňavý bylinkový olej.

Udělejte si pro sebe takový každodenní krátký rituál, ve kterém se samy sobě věnujete. Pak jen pozorujte, co se bude ve vašem životě dít. Dost možná se dají některé věci do pohybu. Muž, který se vám líbil, vám ukáže svoji pravou tvář a vy najednou přehodnotíte priority. Možná si všimnete souseda, který pro vás byl do té doby neviditelný, nebo si všimne on vás. Zázraky se prostě dějí, jen častěji v jiné podobě či formě, než jakou očekáváme. Přeji vám hodně štěstí!

Chcete se nás na cokoliv zeptat?

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie