Ženy, které loví muže

17. 2. 2017 | Škola vztahů | Redakce

O českých ženách se toho říká spoustu. Rozhodně i to, že jsou krásné, silné a inteligentní. Zvládnou toho opravdu hodně. Ví, co chtějí, a dosahují svých cílů. Obzvlášť, když se do jejich hledáčku dostane muž!

Role se v posledních letech značně obrátily. Zdá se, jakoby bylo daleko více volných žen než mužů, a tak se původně z lovce stala lovná zvěř. Ženy navlékly kalhoty a kromě šípů nasazují dnes a denně rafinované lovné zbraně. Vznikají tak nové vztahy, které se zdají být někdy tak trochu obrácené. Chvilku je to možná fajn, ale po čase začne obrácený model přeci jen trochu skřípat. A lovkyně mají nakonec zlomené srdce. Přeci jen se totiž pod maskou skrývá téměř vždy citlivá a křehká ženská duše, která touží po příběhu z pohádky.

Proč žena loví muže?

Když se žena rozhodne ulovit nějakého muže a chce z něj udělat partnera nebo otce svých dětí, nutně vystupuje ze své pasivity a jde do akce. Proč to vlastně dělá? Důvodů může být spousta. Třeba je aktivita její druhé jméno a nehodlá čekat. Třeba vidí, jak výjimečný a jedinečný je onen muž, a udělá všechno proto, aby byl s ní. Jedno ale mají všechny důvody společné. Lovkyně vnitřně nevěří, že by byla svým vysněným lovena, a tak přebírá otěže.

Čím více žena nevěří ve svou vlastní jedinečnost, ve své vlastní kvality, čím více je žena kritická k sobě i okolí, tím více se snaží získat žádanou přízeň. To hlavní je, že se snaží. Nevěří, že by mohla být atraktivní jen tak, bez snahy. Že by mohla být žádaná a chtěná i bez perfektního vzhledu a image, i bez vyhovění, bez věčného úsměvu a bezstarostnosti. Tahle nedůvěra vznikla jak jinak než v rodinné konstelaci. Rodiče ji nikdy nepochválili, a tak se musela snažit, aby si jí všimli. Musela vyhovět za kousek citu či ocenění. Dnes v dospělosti si to již neuvědomuje, ale ve vztahu k mužům v ní stále funguje vzorec téhle malé holčičky.

Nahazovat ano, nahánět NE

Přirozeností ženy je nahazovat, to je ale maximum! Když se tedy ženě líbí muž, rozhodně mu to může a má dát najevo. Postačí však její oči a potutelný úsměv, přirozená a upřímná konverzace. Když se ONA líbí jemu, pak muž uchopí jasný signál a koná. Ano, muž je ten, který je aktivní. Ženská role je minimálně v začátku vztahu pasivita!

Když ale žena přijde za mužem, aby jej vybídla k akci (pozvala na panáka, na rande, na večeři, napsala mu první smsku), stává se lovkyní. Když se muž k akci opakovaně nemá a žena se nepřestává snažit, stává se dokonce nahaněčkou.

Příliš snahy odpuzuje

Začne-li žena lovit, v ten moment ztrácí u muže na atraktivitě! To je důvod, proč se k ní může začít chovat s despektem, urážlivě, sprostě, odtahovačně, bez většího zájmu. Rozhodně se dříve či později přestává angažovat, neboť veškerou snahu vyčerpá ženská aktivita.

Čím větší tlak žena na muže vyvíjí, tím více se on od ní odtahuje. To je jasná zákonitost. Dokonce ten tlak nemusí být ani úplně vidět. Stačí, když je žena sama doma a myslí na muže v očekávání, kdy jí napíše. Např. když má strach, že se jí po jedné noci už neozve. Věřte, že i na tyhle neviditelné tlaky, strach a obavy uvnitř nás druzí reagují jako na neviditelné doteky. Ve své praxi se ženami pracuji právě s těmito strachy a bolestmi ze zranění. Zajímavé je, že při zpracování těchto strachů se jim muži začínají ozývat a reagovat pozitivně. Jakoby zeď vystavěná z emocí přestala bránit jejich propojení.

Tajné zbraně

Získat muže definitivně na svou stranu není vždy jednoduché, a tak některé lovkyně používají zbraně různého kalibru, z nedůvěry v ty své přirozené a jemné. Nejčastější zbraní je samozřejmě zneužití sexuální energie. Nabídka kvalitního sexu je zpravidla zaručená „mužolapka“. Nicméně i to se muži za chvíli přejí, obzvlášť pokud jej má zadarmo! Některé ženy si dnes také zjistí všechny informace o dotyčném a využijí je k různým lstím, pastem, intrikám a iluzím, aby jej lapily do své sítě. Prolustrují Facebook a prohlašují, že milují stejnou hudbu, stejné jídlo, napíší dopis manželce, naparfemují jeho košili, náhodou navštěvují stejnou kavárnu. Tyto nekalé zbraně se ovšem nevyplácí!

Zákon akce a reakce

Jakou vibraci ve svých vztazích využíváme, taková se nám vrátí. Všechny naše akce vyvolají nějakou reakci. Když tedy záměrně a vědomě uloví žena muže, těžko říci, jestli jeho pouto k ní bude silné. Může být otázkou času, kdy přijde „mladší“ a zbraněmi vybavenější žena, které již za pár let nebude schopná konkurovat. Když podlehne ženatý muž, jak moc mu může žena důvěřovat, že se nenechá za pár let ulovit zase jinou?

Pokud tedy chcete ve svém vztahu do budoucna podporu, bezpečí a důvěru, je potřeba vztah budovat na těchto principech už od samého začátku. Vkládejte tedy jen to, co samy do budoucna chcete. Víte, co to je?

Skutečně ho chcete?

Každá žena by si měla odpovědět na otázku: „Skutečně chci muže, který nevidí moje kvality?“ Upřímně, pokud muž neustále váhá, vymlouvá se na nedostatek času, setkává se se ženou jen za účelem sexu, odmítá se dotyčné s čímkoliv svěřit, nepozve ji na rande sám od sebe a pouze reaguje na její podněty, slibuje a skutek utek – pak o ni zas tolik nestojí. Jsem přesvědčená, že když muž cítí k nějaké ženě skutečně tah, dokáže si naplánovat svůj čas a je schopný i Dunaj přeskočit, jen aby byl chvilku s ní. Když nemůže, zavolá a chce ji slyšet. Pošle květiny. Koupí bonbóny. Chová se s úctou. Jeho slova následují činy. Takového muže žena chce a neměla by ustoupit. Chcete to i vy?

Vidíte svoje kvality?

Pravdou je, že muž ve vás neuvidí rozkvetlý sad, pokud jej neuvidíte sama v sobě. Když si myslíte, že na vás nezáleží, že je milion krásnějších a chytřejších než vy, pak se vám to bude neustále v životě ukazovat. Až když v sobě spatříte královnu a probudíte v sobě její kvality, uvidí je i ten správný muž. Královna je hrdá a vznešená, je si vědoma svých předností i stínů a umí s nimi pracovat. Nikdy se nepodbízí. Vyzařuje z ní vnitřní krása (ta není dána vrstvou make-upu). Respektuje druhé, ale i své vlastní potřeby a sama je naplňuje. Není závislá. Projev neúcty trestá přísným pohledem. Zná své hranice a nepustí druhé, aby je překračovaly. Neponižuje se. Sexualita pro ni je posvátná. Nezneužívá ji. Uspěje u ní jen ten, kdo projde předchozími zkouškami, protože jen ten si jí skutečně váží, a tedy zaslouží. Jste královna? Každá žena v sobě má potenciál jí být…tedy i VY!   

Až budete ve svém životě váhat, nebude se vám dařit získat nějakého konkrétního muže nebo se on nebude chtít rozhýbat, zeptejte se sami sebe: Co by udělala královna? A jednejte podle ní! Hodně štěstí :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Osobní koučink

Dostali jste se do tíživé životní situace a nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme! Náš tým koučů je připraven vám během jedné hodiny načrtnout řešení vaší situace. Pomáháme našim klientům v oblasti sebevědomí, partnerských vztahů nebo při depresích a úzkostech.

Více informací naleznete zde: Osobní koučink

Online Akademie

Chcete na sobě pracovat, ale nemáte čas přijet na přednášku nebo osobní koučink? Otevřeli jsme pro vás Online Akademii, ve které vám pravidelně přinášíme online tréninky na zajímavá témata. Můžete se tak vzdělávat z pohodlí svého domova…

Více informací naleznete zde: Online Akademie